Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 04:53
Reklama SADEX

90-lecie Hetmana Zamość

Drużyna biało-zielono-czerwonych jest najbardziej zasłużonym klubem w Zamościu i jednym z najbardziej zasłużonych w regionie. W hali tenisowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (21.06) obędzie się uroczysta gala z okazji jubileuszu.
90-lecie Hetmana Zamość

Klub Sportowy Hetman Zamość będzie świętował 90-lecie. Historia Hetmana sięga 1934 roku, kiedy klub pojawił się na piłkarskiej mapie Polski, występując jako Strzelecki Klub Sportowy. Od 1935 roku klub występował już pod nazwą SKS Hetman, odnosząc przy tym szereg sukcesów, spośród których największym był awans do klasy A. Wówczas była to najwyższa klasa okręgowa, odpowiednik drugiego poziomu rozgrywkowego. Po II wojnie światowej klub został reaktywowany jako Sparta, następnie Unia, a od 1957 roku klub funkcjonował jako Hetman Zamość. Lata 60. i 70. to okres, w którym barwy Hetmana reprezentował Jan Janda, jedna z legend klubu i bezsprzecznie najskuteczniejszy zawodnik zamojskiej drużyny, który rozgrywając w nim około 800 meczów strzelił niemal 300 goli. Od 2023 roku Akademia Hetmana nosi imię zasłużonego dla zamojskiej piłki nożnej Jana Jandy. Drużyna biało-zielono-czerwonych jest najbardziej zasłużonym klubem w Zamościu i jednym z najbardziej zasłużonych w regionie. W hali tenisowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (21.06) obędzie się uroczysta gala z okazji jubileuszu. 

Nawiązując do historii, Hetman w II lidze występował nieprzerwanie przez 11 sezonów, a lata 1992–2003 były „złotym okresem" dla klubu. W tych latach zamojski stadion po brzegi wypełniony był kibicami. W 2010 roku klub znalazł się w głębokim kryzysie i był zmuszony wycofać się z rozgrywek. W 2015 roku rozpoczęto proces odbudowy klubu i Hetman powrócił na piłkarską mapę Polski. Miniony 2023 rok dla zamojskiego Hetmana był bardzo udany.  Klubowi udało się doprowadzić do połączenia z klubem AMSPN Hetman, a na koniec rundy jesiennej seniorom udało się zająć pierwsze miejsce w tabeli. Krzysztof Rysak podkreślił, że najważniejszym celem na ten rok, był awans do IV ligi i ten plan drużynie udało się zrealizować.

Uroczystość gali poprzedzi wspólne kibicowanie Reprezentacji Polski. Na hali tenisowej, zaproszeni goście wspólnie obejrzą mecz Mistrzostw Europy Polska – Austria. Jaki jest program wydarzenia?

Drużynie biało-zielono-czerwonych z okazji 90-lecia istnienia życzymy wielu sukcesów.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu