Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 04:23
Reklama SADEX

XIX Mistrzostwa LSO w piłce halowej (24-25.06)

Losowanie grup odbyło się 16.06, a XIX Mistrzostwa LSO w piłce halowej o puchar „Króluj nam Chryste” rozpoczną się w poniedziałek (24.06).
XIX Mistrzostwa LSO w piłce halowej (24-25.06)

Już w najbliższy poniedziałek (24.06), Łódź stanie się centrum spotkania ministrantów z całej Polski, którzy przyjadą na coroczne Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce halowej. Rozgrywki mają na celu nie tylko rywalizację sportową, ale przede wszystkim integrację ministrantów i lektorów z różnych parafii. O przebiegu Mistrzostw mówi ks. Mateusz Maksim, duszpasterz LSO rejonu zamojskiego w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a zarazem opiekun drużyny ministrantów z parafii św. Brata Alberta w Zamościu.

Diecezję zamojsko-lubaczowską będą reprezentowały 3 drużyny: z parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, św. Michała Archanioła w Miączynie oraz św. Brata Alberta w Zamościu. Ministranci z Zamościa awansowali do Mistrzostw Polski dzięki wygranej w turnieju diecezjalnym. Na antenie KRZ ministranci z tej drużyny: Staś, Kuba oraz Wojtek, podzielili się informacjami, jaka jest ich rola na boisku.

Warto podkreślić, że przygotowania do mistrzostw LSO to przede wszystkim budowanie wspólnoty. Ministranci uczą się współpracy, odpowiedzialności i wzajemnego wsparcia.

Losowanie grup odbyło się 16.06, a XIX Mistrzostwa LSO w piłce halowej o puchar „Króluj nam Chryste” rozpoczną się w poniedziałek (24.06). Zapraszamy do wspólnego przeżywania i kibicowania ministrantom z naszej diecezji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu