Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Osuchy. Partyzancka droga krzyżowa

W sobotni wieczór, 22 czerwca br. w Osuchach odbyła się Partyzancka Droga Krzyżowa im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Osuchy. Partyzancka droga krzyżowa

Chcemy modlić się za tych, którzy polegli na tej ziemi w obronie Ojczyzny – podkreślał ks. Łukasz Łukasiewicz, wikariusz parafii w Łukowej:

Droga krzyżowa wiedzie szlakiem trzeciego okrążenia, gdzie zginęło najwięcej młodych partyzantów – tłumaczyła Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej:

Słowa uznania w stronę organizatorów wydarzenia skierował Waldemar Błaszczak, prezes Stowarzyszenia „Osuchy 44”i syn porucznika Edwarda Błaszczaka ps. "Grom":

Nabożeństwo rozpoczęło się na cmentarzu partyzanckim w Osuchach, a droga krzyżowa wiodła przez las partyzanckim szlakiem bitewnym. Zakończyła się projekcją filmu pt. „Chłopcy z lasu” w reż. Wiesława Palucha i zapaleniem zniczy Bohaterom.

Do wspólnej modlitwy zaprosili Parafia pw. WNMP w Łukowej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny