Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 20:29
Reklama SIG Zamość

TdP Women wjeżdża w "polską Toskanię". Kolarki zmierzą się z pagórkami Roztocza

  • Źródło: materiał partnera
TdP Women wjeżdża w "polską Toskanię". Kolarki zmierzą się z pagórkami Roztocza
fot. Magdalena Sobczak

Po udanym otwarciu Tour de Pologne Women w Lublinie nadszedł czas na pierwszy etap ze startu wspólnego. Peleton zmierzy się z pagórkowatym etapem po Roztoczu – rywalizacja rozpocznie się w słynącym z pięknej, historycznej zabudowy Krasnymstawie, a zakończy w Kraśniku, powiat kraśnicki. Po wczorajszym etapie liderką wyścigu jest Szwedka Stina Kagevi z Team Coop – Repsol.

Indywidualna jazda na czas w sercu województwa lubelskiego – Lublinie – przyniosła wiele emocji i zaciętej walki na sekundy. Krótką czasówkę wygrała Szwedka Stina Kagevi, a 5. miejsce zajęła Zuzanna Chylińska z TKK Pacific Nestle Fitness. Różnice w czołówce klasyfikacji generalnej ORLEN, w której prowadzi wczorajsza zwyciężczyni, są niewielkie, przez co wyścig cały czas jest otwarty.

W sobotę można spodziewać się powstania kolejnych różnic czasowych, za sprawą trudnego, pagórkowatego odcinka, który przygotowali dla kolarek organizatorzy. Chwilę po południu kolorowy peleton ruszy z malowniczeko Rynku w Krasnymstawie, skąd uda się w stronę roztoczańskich pagórków. 

Przemierzając zielone tereny w miejscu, gdzie słońce w Polsce świeci najczęściej, zawodniczki zmierzą się z wieloma sztywnymi podjazdami. Niewykluczone, że większy wpływ na rywalizację będą miały upalne warunki, w których przyjdzie się ścigać kolarkom. 

Zanim zawodniczki powalczą o zwycięstwo w Kraśniku, powiat kraśnicki, będą rywalizować na dwóch premiach lotnych LOTTO – w Radecznicy oraz w Batorzu, powiat janowski. Pośród faworytek dzisiejszego etapu należy wymienić między innymi Polki – Katarzynę Wilkos, Olgę Wankiewicz (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Zuzannę Chylińską, Natalię Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness) czy Aurelę Nerlo, Karolinę Perekitko i Kaję Rysz z reprezentacji Polski. 

Na pagórkach z dobrej strony powinny również pokazać się kolarki z Belgii, Holandii czy Włoch. Czeka nas niezwykłe widowisko i zacięta walka o żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej ORLEN!

 

Więcej informacji o wyścigu na stronie: www.tourdepolognewomen.pl

 

- Materiał nadesłany -

 


Autor: fot. Magdalena Sobczak

Autor: fot. Magdalena Sobczak


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu