Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:06
Reklama SADEX

Wielki finał Tour de Pologne Women w Kazimierzu Dolnym

  • Źródło: materiał partnera
Wielki finał Tour de Pologne Women w Kazimierzu Dolnym
fot. Magdalena Sobczak

Czas na ostatni akt rywalizacji w Tour de Pologne Women. Finałowy etap poprowadzi po wymagającej i malowniczej trasie spod hotelu Arche Nałęczów do Kazimierza Dolnego. Tam zawodniczki powalczą na pięciu trudnych rundach, które zadecydują o tym, która z nich założy na podium żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej ORLEN.

Trzydniowe ściganie w Tour de Pologne Women dobiega końca. Indywidualna jazda na czas w Lublinie i wczorajszy etap ze startu wspólnego wyselekcjonowały grupę faworytek, która powalczy dziś o wygraną w klasyfikacji generalnej ORLEN. 

Różnice w czołówce są jednak na tyle małe, że wszystko może się jeszcze wydarzyć, dlatego można być przekonanym, że czeka nas niezwykłe widowisko. Wszystko rozpocznie się pod hotelem Arche Nałęczów, który od kilku dni był bazą wyścigu Tour de Pologne Women. Stamtąd zawodniczki ruszą w stronę Kazimierza Dolnego, gdzie będą rywalizować na 15-kilometrowych, pagórkowatych rundach. Po drodze ulokowane zostaną dwie lotne premie LOTTO – w Skowieszynku i Kazimierzu Dolnym. Zmagania zakończą się po przejechaniu 103 kilometrów – wymagająca, interwałowa trasa, w połączeniu z upałem utrudnią dzisiejszą rywalizację.

– To będzie etap w rodzaju mistrzostw świata czy Igrzysk Olimpijskich. Kolarki dojadą do Kazimierza Dolnego i później będą ścigały się na 5 rundach 15-kilometrowych. Jeśli ktoś chce ustawić się w fajnym miejscu, a są tam trudne podjazdy, to można zrobić sobie tam strefę kibica, być blisko peletonu, widzieć jak kolarki przejeżdżają i dopingować zawodniczki – mówił Dyrektor Generalny Tour de Pologne Women, Czesław Lang

Zawodniczki są jednak gotowe na takie wyzwania, co udowodniły chociażby podczas wczorajszego etapu z Krasnegostawu do Kraśnika. Oglądaliśmy tam wiele ataków, a ten kluczowy nastąpił na 7 kilometrów do mety ze strony Laury Molenaar, Holenderki z ekipy VolkerWessels. To ona prowadzi w klasyfikacji generalnej ORLEN, wyprzedzając... swoją koleżankę z drużyny, Scarlett Souden

Trzecie miejsce po dwóch etapach zajmuje Polka Katarzyna Wilkos z MAT ATOM Deweloper Wrocław. To właśnie te dwie ekipy – VolkerWessels oraz wrocławski zespół – zdominowały wczorajszą rywalizację i były najliczniej reprezentowane w odjeździe. Zawodniczki z czołowych zespołów zapowiadały walkę, dlatego jesteśmy pewni, że dziś ataków również nie zabraknie – tym bardziej, że na trasie jest gdzie rozrywać grupę. 

Na dobrym występie z pewnością będzie zależało również innym zespołom, na czele z UAE Development Team. Należy również zwrócić uwagę na takie kolarki, jak Litwinka Rasa Leleivyte, Australijkę Emily Watts czy Polki z relrezentacji narodowej – Aurelę Nerlo i Karolinę Perekitko – które wczoraj również pojechały bardzo aktywnie. 

 

Zwyciężczynię klasyfikacji generalnej ORLEN poznamy najprawdopodobniej jeszcze przed godziną 16:00. Do etapu w żółtej koszulce przystąpi Molenaar, a niebieski trykot liderki klasyfikacji aktywnych LOTTO założy Czeszka Nikola Bajgerova z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

 

Więcej informacji o wyścigu na stronie: www.tourdepolognewomen.pl

 

- Materiał nadesłany -

 

 


Autor: fot. Magdalena Sobczak


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu