Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:55
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Biłgoraj. ‘Akcja Lato’ w Tęczowej Malarni

Wychowankowie Tęczowej Malarni z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju przez dwa dni brali udział w ‘Akcji Lato’. Był plener w Miasteczku Kresowym oraz warsztaty poświęcone technice malarstwa akwarelowego.
Biłgoraj. ‘Akcja Lato’ w Tęczowej Malarni

Wraz z grupami Strefa Kreatywności i Akwarela, trzynaście wychowanek pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia uczestniczyło w malarskich warsztatach plenerowych. Zajęcia odbywały się na terenie Miasteczka Kresowego. Oryginalna – głównie drewniana architektura – była przedmiotem artystycznych zmagań młodych plastyków. Tematyka prac, zmieniające się warunki świetlne, perspektywa – to elementy na których należało się skupić, by oddać niepowtarzalność tego miejsca. Plener to także atrakcja i okazja do spotkań z innymi wychowankami i nauczycielami.

Drugi dzień ‘Akcji Lato’ w Tęczowej Malarni poświęcony był technice malarstwa akwarelowego. Tym razem tematyką prac były pejzaże. Dziewczęta obecne na zajęciach zdobyły podstawową wiedzę na temat warsztatu malarza akwarelisty, by następnie stworzyć pod kierunkiem swojej nauczycielki piękne obrazy. Malowanie farbami akwarelowymi polega na stopniowym nakładaniu cienkich, niemalże transparentnych warstw farby, przez które przebija podłoże. Jest to technika uważana za jedną z trudniejszych, gdyż wymaga niesamowitej precyzji i dokładności w nakładaniu farb na papier, który ze względu na swoje właściwości sprawia problemy w nanoszeniu poprawek.

Dzięki warsztatom możemy podziwiać – te delikatne, niemal świetliste – dzieła młodych artystek.

/Inf. nadesłana: Anna M. Świca/

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu