Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:07
Reklama SADEX

Biłgorajski PUP ze środkami na aktywizację zawodową osób bezrobotnych

2 lipca 2024 roku wręczone zostały umowy ze środkami Funduszy Europejskich na aktywizację zawodową osób bezrobotnych w projektach PUP. Wsparcie otrzymał także Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju.
Biłgorajski PUP ze środkami na aktywizację zawodową osób bezrobotnych

Środki trafiły do powiatowych urzędów pracy z województwa lubelskiego na realizację projektów związanych z aktywizacją zawodową osób bezrobotnych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021 - 2027.

Wręczone umowy o dofinansowanie są zwieńczeniem naboru przeprowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Działania 9.1 Aktywizacja zawodowa - projekty PUP. W odpowiedzi złożonych zostało 21 wniosków o wartości blisko 98 mln zł, z czego ponad 83 mln zł to dofinansowanie UE (85% wartości projektu), natomiast niemal 15 mln zł to wkład krajowy z Funduszu Pracy (15% wartości projektu). Wszystkie złożone projekty uzyskały ocenę pozytywną i zostały wybrane do dofinansowania.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o dofinansowanie były Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) oraz Miejski Urząd Pracy (MUP) z terenu Lubelszczyzny. Dofinansowanie mogły uzyskać projekty w zakresie kompleksowej aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie). Formy wsparcia obejmą: staże, szkolenia, wyposażenie stanowisk pracy, dotacje na samozatrudnienie, pośrednictwo pracy, poradnictwo i staże zawodowe.

Grupę docelową projektów PUP/MUP stanowią bezrobotni, osoby młode, które nie kształcą się, nie pracują ani nie szkolą się zawodowo; osoby odchodzące z rolnictwa, osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności.

Realizacja projektów potrwa do 30 czerwca 2025 roku, szacuje się, że dzięki projektom PUP realizowanym w edycji 2024/2025 zostanie objętych wsparciem blisko 6 tys. osób bezrobotnych, w tym niemal 1,2 tys. osób długotrwale bezrobotnych oraz ponad 2,3 tys. osób w wieku 18 - 29 lat. Planowane jest objęcie wsparciem w postaci dotacji na samozatrudnienie 741 osób, co powinno przełożyć się na nowe miejsca pracy w regionie.

Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju na projekt "AKTYWIZACJA ZAWODOWA W POWIECIE BIŁGORAJSKIM II", warty ponad 2,9 mln zł otrzymał blisko 2,5 mln zł dofinansowania z UE.

/Inf. nadesłana/

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu