Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:45
Reklama SIG Zamość

Krzesimir Dębski dołączył do Zamojskiej Alei Sław

Zamojska Aleja Sław powiększyła się o kolejne nazwisko i symboliczny odcisk buta artysty. Jest to postać prof. Krzesimira Dębskiego - kompozytora, dyrygenta i skrzypka.
Krzesimir Dębski dołączył do Zamojskiej Alei Sław

Autor: Artur Sowa

Uroczystość związana z odsłonięciem tablicy pamiątkowej odbyła się w miniony piątek (05.07) na ul. Grodzkiej w Zamościu. Galę poprowadziła Teresa Madej - pomysłodawczyni i organizatorka "Alei Sław" w Zamościu.

Gościem honorowym był prof. Krzesimir Dębski, który podczas piątkowego spotkania przybliżył zgromadzonym związek swojej rodziny z Zamojszczyzną i przywołał wspomnienia o swoim ojcu.

Jednym z punktów programu był koncert "Śpiewajmy Pamięć", w trakcie którego wybrzmiało kilka utworów kompozytora o czym mówi wokalistka Magdalena Stopa dodając także jaką inspiracją dla muzyków jest postać Krzesimira Dębskiego.

W trakcie trwania piątkowej uroczystości odbywał się również uczniowski plener malarski pt. "Portret (z) Alei Sław" oraz miało miejsce otwarcie wystawy "Zamojskie spotkania z Krzesimirem Dębskim". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu