Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 18:27
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

II Regionalny Festiwal Folklorystyczny im. Marianny Gumieli w Suminie

Stowarzyszenie im. Marianny Gumieli - Powrót do źródeł, już po raz drugi, zaprosiło do Sumina na festiwal folklorystyczny
II Regionalny Festiwal Folklorystyczny im. Marianny Gumieli w Suminie

W niedzielne popołudnie, 7 lipca, w urokliwym gospodarstwie znanej, lokalnej śpiewaczki ludowej - Marianny Gumieli, odbył się II Regionalny Festiwal Folklorystyczny jej imienia:

Do Sumina, w gminie Tarnawatka, zjechały zespoły i soliści z całego regionu, by wspólnie śpiewać i wspominać Mariannę Gumielę:

Przedstawiciele Gminy Tarnawatka przychylnie patrzą na festiwal folklorystyczny, który powoli, ale skutecznie wpisuje się nie tylko w mapę wydarzeń kulturalnych gminy, ale i w serca jej mieszkańców:

Stowarzyszenie im. Marianny Gumieli - Powrót do źródeł do udziału w II edycji festiwalu, oprócz zespołów wokalnych i solistów, zaprosiło Grupę Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowski Szwadron im. 1-go Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza, które za pomocą żywego obrazu przedstawiły jak dawniej wyglądało życie na wsi, jakie były codzienne zajęcia jej mieszkańców. W czasie festiwalu zaprezentowane były stoiska wystawiennicze twórców rękodzieła artystycznego oraz wyrobów regionalnych, a także stoisko KGW w Suminie z potrawami regionalnymi:

Katolickie Radio Zamość objęło II Regionalny Festiwal Folklorystyczny im. Marianny Gumieli w Suminie patronatem medialnym.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu