Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Dzień Kultury i Sportu - Dni w Diecezji ŚDM

Pielgrzymi ŚDM w diecezji piątek (22 lipca) spędzili na sportowo.
Dzień Kultury i Sportu - Dni w Diecezji ŚDM

Autor: Jagoda Madejczyk, Anna Głowacka, Joanna Ferens, Jan Cios, ks. Krystian Bordzań, Grzegorz Winnicki

Piątkowy dzień podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezji przebiegał bardzo aktywnie zarówno dla zagranicznej młodzieży jak też dla naszych wolontariuszy.
W Zamościu spotkali się pielgrzymi ŚDM  z dwóch rejonów: zamojskiego i hrubieszowskiego. A przed sportowymi rozgrywkami na stadionie OSIR w Zamościu odbyła się Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Po Mszy św. ks. bp dotarł także na stadion, gdzie podzielił się z nami swoimi wrażeniami z dotychczasowych spotkań z pielgrzymami ŚDM.

POSŁUCHAJ

Z udziału w sportowych zmaganiach byli zadowoleni także hrubieszowscy wolontariusze ŚDM
POSŁUCHAJ

W Tomaszowie Lubelskim po sportowych zmaganiach odbył się festyn w parku miejskim gdzie młodzież z Żółkwii mogła podziwiać występy różnych zespołów oraz pokazy talentów. Wrażeń pozostało sporo, mówią pielgrzymi Maksym i Bogdan.
POSŁUCHAJ

W Biłgoraju natomiast część dnia Litewscy pielgrzymi wraz wolontariuszami spędzili na uroczystościach odpustowych ku czci św. Marii Magdaleny, ale wcześniej zwiedzali biłgorajskie okolice. Część pielgrzymów dotarła do Teodorówki, gdzie spotkał się z nimi bp diecezjalny Marian Rojek., który odnosząc się do przeżywanego dnia sportu  mówił, że Dni w Diecezji są jak dobra rozgrzewka przed sportowym wysiłkiem.
POSŁUCHAJ

Dziś centralne wydarzenia 'Dni w Diecezji'. Młodzież ze wszystkich rejonów spotyka się w Zamościu na międzynarodowym dniu wspólnoty. Od rana na zamojskich błoniach będą odbywały się zabawy integracyjne, pielgrzymi zobaczą rekonstrukcję bitwy pod murami Zamościa, będą uczestniczyć w koncertach. Głównym punktem dnia wspólnoty będzie Msza św. pod przewdodnictwem bp Mariana Rojka na Rynku Wielkim o godz. 15:00, którą będziemy transmitować na naszej antenie, a o 20:00 koncert zespołu Golec uOrkiestra.


Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze