Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 29 października 2025 15:28
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Kawiarnia KOCI GAJ

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W czwartek, 1 sierpnia br. w Biłgoraju odbyły się religijno-patriotyczne uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Rozpoczęły się one Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju , którą w intencji Ojczyzny, powstańców warszawskich i weteranów żołnierzy Armii Krajowej sprawował ks. proboszcz Roman Sawic: 

Jesteśmy tu dziś z potrzeby serca i poczucia obowiązku wobec Ojczyzny – podkreślała wicestarosta Beata Strzałka:

Chcemy pamiętać o tamtych wydarzeniach i tę pamięć przekazywać dalej – zaznaczał Wojciech Gleń burmistrz Biłgoraja:

Ta dzisiejsza uroczystość jednoczy nas wszystkich i jest wyrazem naszego patriotyzmu – tłumaczył Andrzej Łagożny, radny Rady Powiatu Biłgorajskiego:

W uroczystościach wzięło udział wielu mieszkańców Biłgoraja, a wśród nich znalazł się Wojciech Papierz:

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej znajdujący się w Parku Solidarności, gdzie w godzinie „W” rozbrzmiały syreny. Uroczyście odśpiewano hymn narodowy, wciągnięto flagę na maszt, odczytano Apel Poległych i oddano salwę honorową, a następnie złożono kwiaty i zapalono znicze. Po uroczystości organizatorzy zaprosili na wojskową grochówkę.

Uroczystościom rocznicowym towarzyszyły 3.Zamojski Batalion Zmechanizowany, Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Biłgorajska Drużyna Skautów Europy i 13. Drużyna Starszoharcerska „Pochodni” im. phm Tadeusza „Neya” Iwanowskiego. 

Organizatorami wydarzenia byli Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Rejon Biłgoraj, Starostę Biłgorajskiego, Burmistrza Miasta Biłgoraja, Parafię św. Jerzego w Biłgoraju i środowiska patriotyczne Ziemi Biłgorajskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny