Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Misje Święte w parafii w Soli

W parafii pw. Św. Michała Archanioła w Soli rozpoczęły się dziś, 14 września br. Misje Święte, czyli wyjątkowy czas dłuższych rekolekcji, mających na celu umocnienie i odnowienie życia wiary we wspólnocie parafialnej. Misje poprowadzi o. Jan Juszko ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który przyjechał z Mińska na Białorusi..
Misje Święte w parafii w Soli

Ks. proboszcz Krzysztof Jankowski w rozmowie podkreślał, iż Misje Święte to wyjątkowy czas łaski i działania Pana Boga w naszych sercach, czas, który otwiera nas na Ducha Świętego:

O. Jan Juszko wyjaśniał, dlaczego warto skorzystać z tego wyjątkowego czasu łaski:

Zawsze, gdy jadę do jakiejś parafii, modlę się za ludzi, do których Bóg mnie posyła – dodał misjonarz:

Ks. Krzysztof Jankowski apelował również, aby na czas Misji Świętych znaleźć więcej czasu dla Boga w codziennych obowiązkach:

Misje Święte w parafii w Soli rozpoczęły się uroczystym wejściem do świątyni z Pismem św., przywitaniem Misjonarza, pobłogosławieniem go przez ks. proboszcza na czas głoszenia Słowa Bożego i wręczeniem mu stuły. Następnie została odprawiona Msza św. z pierwszą nauką misyjną.

Misje w Soli zakończą się w niedzielę, 22 września Aktem Zawierzenia parafii św. Michałowi Archaniołowi.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III