Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

85. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego w Poturzynie

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego w Poturzynie.
85. rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego w Poturzynie

W poniedziałek 30 września w Poturzynie (gm. Telatyn) odbyły się uroczystości związane z 85. rocznicą Powstania Polskiego Państwa Podziemnego, spadkobiercami tych żołnierskich tradycji jest Wojsko Obrony Terytorialnej, które od niedawna stacjonuje w tej miejscowości.

Dlaczego w Poturzynie zorganizowane zostało to wydarzenie?

Podpułkownik Wojciech Brykner zdradza jakie plany na najbliższy czas mają żołnierze z 19.Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej:

Uroczystościom rocznicowym towarzyszyło inne ważne wydarzenie. W czasie spotkania dokonano poświęcenia budynku po dawnej szkole w Poturzynie, przekazanej na rzecz wojska przez władze gminy Telatyn. 

Obecny w Poturzynie Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP podkreśla jak ważna dla bezpieczeństwa jest obecność wojska na przygranicznych terenach powiatu tomaszowskiego:

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów i służby z terenu powiatów tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

Organizatorami obchodów Dnia Polskiego Państwa Podziemnego byli: 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Wilhelma Orlik-Rückemanna oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny