Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Jak dostosować oprawki okularowe do kształtu twarzy i stylu osobistego?

Dobór odpowiednich oprawek okularowych jest kluczowy nie tylko dla poprawy wzroku, ale także dla podkreślenia stylu. Niezależnie od tego, czy są to okulary przeciwsłoneczne, czy korekcyjne, właściwy wybór oprawek może znacząco wpłynąć na nasz wygląd i pewność siebie. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak dostosować oprawki okularowe do kształtu twarzy i stylu osobistego.
  • 04.08.2023 07:48
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak dostosować oprawki okularowe do kształtu twarzy i stylu osobistego?

Najpopularniejsze oprawki okularowe

Na rynku dostępne są różne typy oprawek okularowych. Dla niektórych ich wybór może być przytłaczający. Poniżej opisaliśmy króciutko najpopularniejsze kształty oprawek. Wszystkie opisane poniżej oprawki znajdziesz tutaj: https://optyklokalnie.pl/oprawy-okularowe

  1. Okulary w stylu kocich oczu: Charakterystyczną cechą tych oprawek są podłużne kształty i wywinięte ku górze zewnętrzne rogi. Idealnie pasują do twarzy o owalnym kształcie, dodając jej elegancji i kobiecego uroku.
  2. Okulary w stylu aviator: Te kultowe oprawki są znane ze swojego charakterystycznego kształtu i metalowych obramowań. Pasują do wielu typów twarzy, ale szczególnie dobrze wyglądają na twarzach o kształcie serca i kwadratowym.
  3. Okulary w stylu vintage: W ostatnich latach okulary w stylu vintage stały się bardzo popularne. Charakteryzują się grubymi i masywnymi oprawkami oraz zaokrąglonymi kształtami. Doskonale komponują się z twarzami o kształcie kwadratowym, dodając im delikatności i subtelności.
  4. Okulary w stylu okrągłym: Te klasyczne oprawki mają okrągły kształt i często nawiązują do modnych trendów lat 60. Pasują do twarzy o kształcie kwadratowym lub prostokątnym, nadając im harmonii i równowagi.

Jak dopasować oprawki okularowe do kształtu twarzy

Wybierając oprawki, należy wziąć pod uwagę kilka czynników naszej natury. Każdy z nas jest inny, dlatego warto dopasować oprawki do indywidualnych cech.

Kształt twarzy

Istnieje kilka podstawowych kształtów twarzy, takich jak owalny, kwadratowy, okrągły, sercowaty i prostokątny. Dobór oprawek powinien uwzględniać te różnice. 

Wielkość nosa

Oprawki powinny być dobrze dopasowane do wielkości nosa. Jeśli nos jest większy, warto wybierać oprawki o większych noskach, które będą wygodne i stabilne. 

Kolor oczu i włosów — typ urody

Względy estetyczne również odgrywają rolę przy doborze oprawek. Kolor oprawek może komplementować lub kontrastować z kolorem oczu i włosów. 

Jeśli szukasz profesjonalnego doradztwa i szerokiej gamy oprawek okularowych, warto skorzystać z oferty Optyk Lokalnie (https://optyklokalnie.pl/). Posiadają oni wygodny sklep internetowy, gdzie można przejrzeć bogatą kolekcję różnorodnych oprawek, idealnych zarówno do okularów przeciwsłonecznych (https://optyklokalnie.pl/okulary-przeciwsloneczne), jak i korekcyjnych. Zapraszamy!

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny