Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 12 stycznia 2026 03:55
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej
  • 26.05.2022 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Pobierz ebook o Wspólnej Polityce Rolnej

Niniejszy e-book powstał jako część projektu realizowanego przez Grupę Tipmedia oraz Truso Media w wyniku grantu IMCAP przyznanego przez Komisję Europejskiej na działania promujące Wspólną Politykę Rolną.

Projekt był realizowany w okresie od sierpnia 2021 do maja 2022 roku.

W tym czasie przygotowaliśmy 16 audycji telewizyjnych wyemitowanych w sieci telewizji lokalnych w całej Polsce, opublikowaliśmy 16 artykułów na ponad 100 lokalnych portalach internetowych oraz zorganizowaliśmy 8 ogólnodostępnych webinarów, których zapis został następnie udostępniony na kanale YouTube @Truso Media razem z filmami nagranymi na potrzeby programów telewizyjnych.

EBOOK możesz pobrać tutaj: https://www.tipmedia.pl/wiadomosci/70,ebook-wspolna-polityka-rolna

Realizacja projektu miała miejsce w okresie prowadzenia prac nad Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Poszczególne artykuły i audycje tworzone były zatem w oparciu o kolejne wersje dokumentu, a w chwili przygotowania niniejszego e-booka wciąż trwały negocjacje dotyczące Planu z Komisją Europejską, których zakończenie planowane jest na druga połowę roku.

Dlaczego ebook o Wspólnej Polityce Rolnej?

Celem e-booka, będącego podsumowaniem prowadzonych działań jest zwiększenie świadomości znaczenia Wspólnej Polityki Rolnej wśród mieszkańców Polski, w szczególności wśród młodych ludzi, rolników i innych osób zainteresowanych zdrowiem, ekologią i lokalnymi produktami rolnymi.

Wspólna Polityka Rolna wpisując się w założenia Strategii Europejski Zielony Ład i powiązanych z nią strategii „Od pola do stołu” oraz Strategii bioróżnorodności ma zadanie pomóc w przejściu na zrównoważony rozwój i wzmocnić wysiłki europejskich rolników na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu i ochrony środowiska.

WPR jest polityką adresowaną do wszystkich obywateli i ma zapewniać korzyści dla całego społeczeństwa, pomimo to część osób wciąż postrzega ją wyłącznie w kontekście obszarów wiejskich, kojarząc ją z dopłatami dla rolników, nie zdając sobie sprawy, że na co dzień korzystają z efektów tej polityki.

Liczymy, że niniejsza publikacja przyczyni się do zmiany takich postaw. Stąd zamieszczone w e-booku teksty i filmy pokazujące, że rozwiązania proponowane przez WPR dotyczą szerszego spektrum zagadnień m.in. jakości produktów, które wszyscy kupują i spożywają, czy też ochrony środowiska, w którym żyjemy.

Zapraszamy do pobrania!

 

Materiał Partnera


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)