Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Green Office Ecologic

Zarządzanie i inżynieria produkcji: co po studiach?

Wybór kierunku studiów nie zawsze jest prosty. Warto wybierać zwłaszcza te kierunki, po których będzie można znaleźć ciekawe, opłacalne finansowo zajęcie. Rynek pracy się zmienia i nie zawsze jest gwarancja tego, że dany wybór będzie tym najlepszym. Polecanym kierunkiem jest w dalszym ciągu zarządzanie i inżynieria produkcji.
  • 20.07.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zarządzanie i inżynieria produkcji: co po studiach?

Kierunek menadżerski łączący w sobie wiele innych dziedzin nauki

Wszechstronny kierunek studiów okaże się niezwykle opłacalny dla studenta i przyszłego absolwenta uniwersytetu. Zarządzanie i inżynieria produkcji jest pomocna w zdobywaniu wiedzy z następujących dziedzin: zarządzania, prawa, ekonomii, organizacji produkcji. Przyszły inżynier zdobywa też gruntowną wiedzę z zakresu rozwiązań technicznych, tak ważnych do tego, żeby usprawnić nowoczesną firmę.

Dlaczego opłaca się poświęcić czas na studiowanie tego kierunku?

Wiele młodych ludzi szuka takiego rozwiązania, które mogłoby okazać się uniwersalne. W przypadku tego kierunku studiów jest to możliwe. Kierunki humanistyczne nie stwarzają tego typu szans. Po tym wyborze można szybciej odnaleźć się na rynku pracy. Inżynier znacznie lepiej będzie funkcjonował na obecnym rynku pracy.

Można zatrudnić się między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, magazynach, firmach logistycznych, spedycyjnych. Zatrudnienie odnajdzie zarówno w małych, jak i w dużych przedsiębiorstwach, szczególnie tych, gdzie trzeba zarządzać produkcją.

Planowanie i sterowanie produkcją pozwoli na przyspieszenia działań firmy, zapewnienie jej rozwoju i dobrego miejsca na rynku. Można zatrudnić się także na stanowiskach administracyjnych, znajomość prawa i administracji daje szansę na poradzenie sobie z takimi obowiązkami służbowymi. Wiele jest na rynku firm doradczych, które szukają inżyniera produkcji.

Praca zarówno w kraju, jak i w zagranicznych firmach

Dobra znajomość języka angielskiego czy niemieckiego takiego absolwenta pozwoli mu robić karierę nie tylko w rodzimych firmach, może on zatrudnić się w zagranicznych przedsiębiorstwach.

Specjaliści od spraw produkcji poszukiwani są każdego dnia. Możliwość wyjechania za granicę to kolejna kwestia, którą warto rozważyć po ukończeniu studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Żeby zabezpieczyć dobrze rynek pracy, uczniowie szkół średnich często są już informowani, że na rynku pracy przydaje się mieć tytuł inżyniera produkcji.

Taki kierunek można studiować zarówno na uczelniach publicznych, jak i prywatnych. Nauka odbywa się w trybie dziennym i zaocznym, czyli weekendowym. Jest to idealna opcja dla osób, które chcą już na studiach pracować i zdobywać doświadczenie. Studia zaoczne tak samo dobrze mogą przygotować do przyszłego zawodu, wystarczy tylko wybrać odpowiednią, mającą dużo możliwości uczelnię.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.ssw-sopot.pl/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji/

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)