Kursy menagerskie - do kogo są kierowane?
Zasadniczo nie ma przeszkód, by w kursach managerskich wziął udział każdy, komu się marzy bycie szefem. Jednak prawdziwy pożytek będą z nich mieć przywódcy młodzi stażem, ale pełniący już funkcje kierownicze. Szkolenie pomoże im odkryć w sobie potencjał do jeszcze skuteczniejszego pełnienia roli szefa, przy wykorzystaniu dotychczasowej wiedzy i doświadczeń.
Forma szkoleń i tematyka
Szkolenia takie jak „PSYCHOLOGIA SZEFA - Jak budować autorytet szefa i zaangażowanie w zespole?”, prowadzone są w aktywizującej formie warsztatów, która sprzyja zapamiętaniu przyswajanej wiedzy oraz rozwijaniu praktycznych umiejętności.
Na szkoleniach poruszana jest tematyka związana z psychologicznymi aspektami przywództwa oraz z zagadnieniami, takimi jak:
- motywowanie pracowników,
- angażowanie zespołu do współpracy,
- wspieranie zespołu w realizacji wyznaczonych celów.
Tematyka ta, dedykowana młodym szefom, jest doskonałym zastrzykiem wiedzy i umiejętności społecznych na start w karierze przywódcy.
Co dają kursy menagerskie?
Dzięki kursowi świeżo upieczeni szefowie oraz ci, którzy posiadają już pewną, lecz niewielką praktykę przywódczą, zyskują nie tylko wiedzę i nowe kompetencje, lecz przede wszystkim pewność siebie – niezastąpioną w pracy menagera. Jak wiadomo pewność podejmowanych działań to połowa sukcesu. Może nawet więcej.
Kurs taki dzięki formie, jaką są warsztaty odbywane w grupach, jest również okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Każdy z szefów ma inną osobowość i doświadczenia zawodowe odbiera oraz analizuje osobiście w nieco inny sposób. Wymiana doświadczeń i weryfikacja ich w świetle świeżo zdobywanej wiedzy, to okazja stworzenia obrazu pewnej całości zjawiska, jakim jest przywództwo w grupie, zespole i firmie.
Szkolenia i podnoszenie kompetencji są zawsze dobrą inwestycją. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy tymi, którzy szkolą w firmie innych przekazując im wiedzę i kompetencje oraz delegując zadania. Zakładamy, że każdy menager ma za sobą solidne przygotowanie teoretyczne zdobyte na studiach i w wyniku indywidualnego dokształcania się za pomocą odpowiednich publikacji.
Warsztatowa forma, jaką posiadają kursy managerskie, to szansa na usystematyzowanie i utrwalenie posiadanej wiedzy oraz – jak wspomniano, na przyswojenie sposobów na zastosowanie jej w praktyce.
Możliwość dofinansowania
Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na kursy menagerskie organizowane przez uznane instytucje szkoleniowe, takie jak GRUPA SZKOLENIOWA Kontrakt Osh, co stanowi dodatkowy argument za podjęciem szkolenia nawet, jeśli nie finansuje go pracodawca.
Opcja ta z pewnością przekonuje wielu niezdecydowanych, mimo że ceny szkoleń nawet bez dofinansowania nie są wysokie.