Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

TORK – wysoki poziom higieny w placówkach medycznych

Łazienka to miejsce, gdzie niezwykle ważne jest utrzymanie czystości i higieny. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku toalet publicznych, z których dziennie korzysta wiele osób. Niektórzy wręcz unikają łazienek ogólnodostępnych, wiadomo jednak, że nie zawsze jest to możliwe, np. podczas pobytu w szpitalu czy ośrodkach wypoczynkowych. Komfort i bezpieczeństwo użytkowników można poprawić wprowadzając wysokie standardy dbałości o higienę. Nieocenione są wówczas produkty Tork, zaspokajające wszelkie potrzeby higieniczne w łazience ogólnodostępnej.
  • 03.10.2018 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
TORK – wysoki poziom higieny w placówkach medycznych

Mydło w łazience ogólnodostępnej

Czystość rąk po skorzystaniu z publicznej toalety to podstawa. Dlatego dozownik do mydła musi być estetycznie wykonany i łatwy w użytkowaniu, również dla dzieci i osób starszych. Nie może też ulegać zabrudzeniom. Łatwość utrzymania dozownika w czystości wpływa nie tylko na higienę, ale też oddziałuje na psychikę użytkowników. Każdy chętniej skorzysta z czystych urządzeń sanitarnych, wszelkie zabrudzenia traktując jako nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim niehigieniczne.

Z łazienki ogólnodostępnej korzysta wiele osób, dlatego istotna jest także duża wydajność oraz łatwość i szybkość wymiany wkładu przez personel. Może je poprawić specjalnie zaprojektowany oszczędny dozownik Tork, odmierzający za każdym razem wystarczającą ilość mydła. Znaczenie ma też rodzaj mydła. Szczególnie polecane jest delikatne antyalergiczne mydło w piance, które nie spływa z rąk zaraz po wyciśnięciu z dozownika. Zwiększa tym samym oszczędność czasu użytkowników i kosztów placówki.

Dezynfekcja dłoni

W łazience szpitalnej niezbędnym wyposażeniem są dozowniki do mydła do dezynfekcji rąk. Urządzenia te muszą zapewniać maksymalny poziom higieny, minimalizując zagrożenie przenoszenia bakterii. Umożliwiają to bezdotykowe dozowniki z łokciownikiem Tork. Stosowany w nich żel antybakteryjny usuwa bakterie, równocześnie chroniąc skórę przed wysuszeniem, dzięki substancjom nawilżającym. Dozownik wyróżnia się intuicyjną konserwacją i szybką wymianą wkładów, przyspieszając pracę personelu.

Ręczniki papierowe

Kolejnym krokiem po umyciu rąk jest ich osuszenie. Higienicznym rozwiązaniem są ręczniki papierowe, z których można szybko i łatwo skorzystać, bez konieczności dotykania dozownika. Dostępne są dozowniki pozwalające kontrolować zużycie odpowiednio złożonych ręczników, dozując je w wystarczających rozmiarów odcinkach. Gwarantuje to oszczędność kosztów, ale też zmniejsza ilość odpadów. Możliwe jest więc równoczesne zaoszczędzenie czasu pracy personelu sprzątającego, jak i dbałość o ekologię. Przykładem takiego urządzenia jest dozownik do ręczników Tork Xpress.

Papier toaletowy w toalecie publicznej

Produktem pierwszej potrzeby w toaletach publicznych jest oczywiście papier toaletowy. W przypadku miejsc o szczególnie wysokim natężeniu ruchu zastosowanie przemyślanych rozwiązań pozwala znacząco ograniczyć ilość zużywanego papieru. Przykładem są dozowniki pojedynczych odcinków. Dodatkowo są one bardziej higieniczne od tradycyjnych rolek, gdyż wymagają dotknięcia jedynie używanego odcinka papieru toaletowego. System dozowania w odcinkach i duża pojemność dozownika sprawiają, że konieczność uzupełniania wkładu jest rzadsza, co zmniejsza nakład pracy osób sprzątających. Znacznie mniejsze jest też ryzyko wystąpienia sytuacji, gdy papieru zabraknie. Nie trzeba się też obawiać kradzieży rolek, dzięki trwałej obudowie zamykanej na klucz.

Łazienka i toaleta publiczna to miejsca, o których zazwyczaj się nie mówi, mają one jednak duże znaczenie. Elegancki nowoczesny wygląd i utrzymana higiena podświadomie podnosi standard placówki w oczach pacjentów i innych użytkowników. Zwiększa to komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, zwiększając zaufanie do szpitala. Zastosowane nowoczesne rozwiązania projektowane są w sposób coraz bardziej przemyślany. Kontakt z wyposażeniem sanitariatów ograniczony jest do minimum, zmniejszając tym samym ryzyko przenoszenia bakterii. Dzięki temu każdy może skorzystać z łazienki bez żadnych obaw. Placówka zaś nie tylko oszczędza środki i nakłady pracy, ale też zyskuje dobrą opinię gości.

 

--- Artykuł sponsorowany ---



Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.