Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 12:48
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

„Pielgrzymi nadziei” – pod takim hasłem, w Biłgoraju, Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim odbyły się (12.02) eliminacje powiatowe XXXII edycji Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele.
Biłgoraj. Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

Eliminacje powiatowe w Biłgoraju zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach dla klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych i odbyły się one w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwały specjalnie powołane komisje. Przewodniczącym komisji w Biłgoraju był ks. Dominik Kapka, który wyjaśniał, jakie cele przyświecają konkursowi:

Przygotowanie do konkursu to bardzo dużo pracy, gdyż zakres materiału do opanowania jest niezwykle szeroki – zaznaczała Kazimiera Wójcik, katecheta z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju:

W eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym zdobyli najwyższą liczbę punktów. Wśród nich znalazły się dwie uczennice z miejscowości Babice w gminie Łukowa:  Lena Ćwikła i Karolina Kominek, które w rozmowie tłumaczyły, dlaczego postanowiły wziąć udział w tym konkursie:

O swoich przygotowaniach do konkursu mówiła w rozmowie Martyna Śmiałko ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugm:

Konkurs jest organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Etap diecezjalny, a zarazem finał Konkursu odbędzie się 7 maja 2025r. o godz. 10:00 w Zamościu. Dla wszystkich finalistów i laureatów zostaną przygotowane dyplomy i upominki książkowe oraz nagrody rzeczowe.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: Agnieszka MarasTreść komentarza: Robercie jestem pełna podziwu dla ciebie. Życzę weny w dalszym pisaniu i wiele dobroci.Data dodania komentarza: 12.05.2025, 19:25Źródło komentarza: Robert KulikAutor komentarza: T. Kolasa - Klub Seniora w Lubyczy KrólewskiejTreść komentarza: Dziękujemy Redakcji Katolickiego Radia Zamość za możliwość zaproszenia naszych parafian oraz gości na antenie Radia na nasz Przegląd. To już kolejny raz skorzystaliśmy z takiej uprzejmości. Szęść BożeData dodania komentarza: 8.05.2025, 12:33Źródło komentarza: IV Gminno - Parafialny Przegląd Pieśni Maryjnej w Lubyczy KrólewskiejAutor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w Wirkowicach