Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Podsumowanie konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”

W piątek 28 lutego, w świetlicy wiejskiej w Wólce Wieprzeckiej, odbyło się podsumowanie gminnego konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”.
Podsumowanie konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”

Tego samego dnia miało miejsce Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość. W trakcie zebrania zaprezentowano podsumowanie działalności Klubu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Wszystkich zgromadzonych powitała Maria Juszczak - Sowińska, prezes Stowarzyszenia.

Podejmowane działania związane z terenowymi akcjami poboru krwi miały jeden główny cel – ratowanie ludzkiego życia, podkreśla Anna Mika, kierownik  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Oddziału Terenowego w Zamościu.

Pierwszą akcję poboru krwi w Gminie Zamość zarejestrowano w 2009 roku. O zachodzących w tym czasie zmianach mówi wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.

Ostatnie pięć lat działalności Klubu to krew, pot i łzy – podsumowuje Konrad Dziuba, Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość.

Krwiodawcy z Gminy Zamość po raz kolejny rywalizowali w „Bitwie Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. W ramach tej inicjatywy krew oddało 140 mieszkańców Gminy Zamość, relacjonuje Maria Juszczak Sowińska, prezes Stowarzyszenia.

Podczas spotkania miały również miejsce odznaczenia indywidualne odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia.

Krwiodawczyni Aneta Zygmunt zachęca do oddawania i dzielenia się drogocennym darem, jakim jest krew.

Wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Galerię zdjęć z tego wydarzenia można obejrzeć na naszej stronie internetowej www.radiozamosc.pl. Szerszą relację z wydarzenia będzie można usłyszeć w najbliższą sobotę (08.03) w ramach audycji samorządowej Gminy Zamość.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PodpisTreść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANIData dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28Źródło komentarza: Anna ŁyśAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.