Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

II Rodzinny Sportowy Piknik w Grodzie Posadów

Otwarte mistrzostwa w tenisie stołowym, strzelanie z łuku, konkursy na najładniejszy zamek z piasku, czy potrawę regionalną. To tylko kilka z wielu propozycji dla rodzin, które w niedzielę uczestniczyły w II Pikniku Sportowym w Grodzie Posadów. Wszystko z myślą o misjonarzach.
II Rodzinny Sportowy Piknik w Grodzie Posadów

Otwarte serca ludzi to nieoceniony skarb. Radości nie krył diecezjalny dyrektor dzieł misyjnych, twórca Grodu w Posadowie i proboszcz parafii Buśno ks. Andrzej Łuszcz.

POSŁUCHAJ

- Cieszymy się, że mamy większą frekwencję. Mamy więcej ludzi z zewnątrz - przyznaje Piotr Remiszewski, radny Gminy Telatyn i współorganizator pikniku. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość wyjaśnił skąd zamiłowanie wśród mieszkańców tamtych terenów do wędkowania.
POSŁUCHAJ

Krzysztof Dąbrowski pierwszy raz uczestniczył w mistrzostwach grodu w wędkowaniu zdobywając pierwsze miejsce. Na drugim uplasował się Marian Kłyż, na trzecim Bartłomiej Ścirka. Wyróżnienie za złowienie największej ryby otrzymał Józef Boćko. Porozmawialiśmy ze zwycięzcą.
POSŁUCHAJ

Mieczysław Zieńczuk zwany Mniszkiem dostrzegł wielkie bogactwo w Grodzie Posadów i docenił ogromny trud włożony przez jego twórcę jakim jest ks. Andrzej Łuszcz.
POSŁUCHAJ

Program ubogacił też pokaz musztry, który wykonali członkowie Zamojskiego Bractwa Rycerskiego. Puchar otwartych mistrzostw w tenisie stołowym zdobył Adam Wróbel z Zamościa. W konkursie na najlepszą potrawę regionalną zwyciężyła Katarzyna Jakubowska i Magda Sabura, drugie miejsce przypadło Monice Cioch, a trzecie Zofii Kliszcz.

Najpiękniejszy zamek z piasku zbudowały: Róża i Faustyna Sabura, Klara Jakubowska. Pozostali ex aequo: Nikola Strzyżewska, Emilia Sobuś, Kacper i Klaudia Kolanko, Daria Magryta, Karolina Boćko, Julia Kopczyńska, Magda Jarosz, Maura i Samuel Więcek.

W strzelaniu z łuku najcelniejszy okazał się Kamil Tytuła, za nim znalazł się Adam Federowicz. Trzecia była Magda Jarosz.

W otwartych mistrzostwach tenisa stołowego wyniki przedstawiają się następująco:
Seniorzy:
1. Daniel Tytuła
Bogusław Piasecki
2 i 3. Adam Wróbel
1 miejsce wśród kobiet Paulina Ścirka
Szkoła Podstawowa:
1 miejsce Jarosław Worobij

Gimnazjum:
1. Kamil Sachajko
2. Kamil Tytuła
3. Kacper Kuma.

Do wysłuchania relacji z II Rodzinnego sportowego Pikniku w Grodzie Posadów zapraszamy wszystkich w środę w przedpołudniowym paśmie Katolickiego Radia Zamość.

W ramach loterii i kawiarenki udało się zebrać prawie 1600 zł. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc misjonarzom. Więcej o Duszpasterstwie Misyjnym Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej można przeczytać na stronie internetowej: www.misje.zamojskolubaczowska.pl

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji