Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

„Lepiej się zużyć jak zardzewieć” - wywiad z Janem Zderkiewiczem

Pasja nie zna wieku! Rekreacyjny kolarz, maratończyk i podróżnik Jan Zderkiewicz, który z determinacją realizuje kolejne wyzwania, dzieli się swoim zamiłowaniem do kolarstwa, podejściem do aktywnego trybu życia i spędzania czasu na emeryturze, która może być początkiem nowego etapu.
„Lepiej się zużyć jak zardzewieć” - wywiad z Janem Zderkiewiczem

Hrubieszowianin Jan Zderkiewicz to przykład człowieka, który swoją energią i aktywnym, sportowym trybem życia udowadnia, że emerytura może być początkiem fascynującej przygody. W wieku, w którym wielu uważa, że już jest za późno i rezygnuje z aktywności, on przekonuje, że „nie da się” jest tylko wymówką. W 2003 roku wyruszył w pierwszą dużą trasę – 1350 km przez Słowację i Węgry. "Ruch, chłód i głód" to jego motto. Zdobył uznanie nie tylko w naszym regionie, ale i na arenie międzynarodowej m.in. otrzymał tytuł „Żelaznego Człowieka” w Odessie, zakwalifikował się do Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo 2025 w Australii. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Zderkiewiczem, który opowiada o sukcesach, wyzwaniach, trudnych momentach podczas wypraw rowerowych i przygotowaniach do nich, a także o swoich planach i marzeniach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026Autor komentarza: KrystynaTreść komentarza: Jadłam te ciastka i nie mam zgagi jak po tych ciastkach z dyskontów.Cena może i odrobinę wyższa ale warto dopłacić jeżeli nie che cię samemu mniejszych porcji wypiekać. Z całego serca polecamData dodania komentarza: 29.03.2026, 23:15Źródło komentarza: Ciastka maślane jak u babci – dlaczego wracają do łask?Autor komentarza: Katarzyna Zielińska-JaworskaTreść komentarza: Bardzo ciekawa audycja i inspirująca :) Dziękuję ☺️Data dodania komentarza: 25.03.2026, 08:03Źródło komentarza: „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonieAutor komentarza: EjsmontTreść komentarza: Uczestniczyliśmy w transmisji mszy świętej,choć sercem i duchem byliśmy.DziekujemyData dodania komentarza: 23.03.2026, 23:52Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w parafii WożuczynAutor komentarza: KMTreść komentarza: Super !Data dodania komentarza: 23.03.2026, 20:45Źródło komentarza: Zespół muzyczny "Trójka"