Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 października 2025 12:51
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama NAJSAMPIERW BYLO SLOWO

„Kierowco- zachowaj rozsądek na drodze".

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie organizują kolejną drogową akcję profilaktyczno-edukacyjną pn. „Kierowco- zachowaj rozsądek na drodze”.
„Kierowco- zachowaj rozsądek na drodze".

Akcja ma na celu zachęcenie kierowców do bezpiecznych zachowań na drodze oraz wzrost świadomości o konieczności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na miejscu zdarzenia. Podczas dzisiejszej akcji sprawdzane będą m.in: stan trzeźwości kierujących oraz posiadane uprawnienia i dokumenty pojazdu.

Policjanci będą także zachęcać kierujących do wzięcia udziału w krótkim instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Takiego krótkiego szkolenia udzielać będą  w karetce wykwalifikowani ratownicy medyczni. 
Kierujący uzyskają praktyczne porady dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy  poszkodowanemu i będą mogli przeprowadzić na fantomie czynności resuscytacyjne. Policjanci zapowiadają, że takie działania będą prowadzone cyklicznie. Liczymy, że spotkają się one z zainteresowaniem użytkowników dróg.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek PodkościelnyAutor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"