Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Green Office Ecologic

28. Narodowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej

28. Narodowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej

W dniach 14–15 czerwca w Stadninie Koni Białka koło Krasnegostawu odbędzie się 28. Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej. Jest to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi hodowców oraz miłośników koni z całej Polski. W programie m.in. ocena ogierów i klaczy, pokazy specjalne oraz wybór czempiona Polski. Szczegółowy program podaje Daniel Bergiel, członek Terenowego Koła Hodowców Koni w Zamościu oraz sekretarz Polskiego Związku Hodowców Koni Małopolskich.

Na zakończenie wyłoniony zostanie Czempion Polski Ogierów i Klaczy Młodszych oraz Najlepszy Koń Pokazu „Best in Show”. Wydarzenie odbędzie się w na terenie Stadniny koni Białka koło Krasnegostawu.

W tym roku do udziału w wydarzeniu zgłoszono 72 konie dodaje Daniel Bergiel.

Warto podkreślić, że czempionat to także okazja do promocji polskiej hodowli koni i wspierania rodzimych tradycji.

Czempionat jest organizowany przez Lubelski Związek Hodowców Koni przy współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Koni Małopolskich oraz licznymi partnerami i sponsorami. Katolickie Radio Zamość objęło 28. Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej patronatem medialnym. Odsyłamy Państwa na naszą stronę internetową gdzie dostępny jest plakat tego wydarzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)