Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 21:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

400-lecie parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku

Duszpasterze parafii wraz z Komitetem Organizacyjnym, Radą Parafialną i całą wspólnotą wiernych zapraszają wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
400-lecie parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia. Już w dniach 27–29 czerwca odbędą się uroczystości z okazji jubileuszu 400-lecia istnienia parafii, jednej z najstarszych wspólnot w regionie. Jak zauważa dziekan dekanatu Narol i proboszcz parafii ks. Julian Leńczuk, przygotowania do Jubileuszu trwają już od dawna.

Obchody potrwają trzy dni i obejmą zarówno wydarzenia religijne, jak i kulturalne. Rozpoczną się w piątek (27.06) modlitewnym czuwaniem i Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Najważniejszym punktem obchodów będzie niedzielna Uroczysta Suma Odpustowa, która odbędzie się 29 czerwca o godzinie 12:00. Po południu przewidziano parafialne spotkanie rodzin na terenie przykościelnym oraz finałowy koncert.

Duszpasterze parafii wraz z Komitetem Organizacyjnym, Radą Parafialną i całą wspólnotą wiernych zapraszają wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Szczegółowy plan jubileuszu dostępny jest stronie naszej diecezji oraz na plakacie poniżej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia Zamość