Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biurka elektryczne o prozdrowotnym charakterze

Meble biurowe powinna cechować ergonomia, jedynie wówczas praca w pozycji siedzącej będzie zdrowa dla pracownika biurowego. Bardzo ważne jest więc wyposażenie przestrzeni biurowej w biurka i krzesła o prozdrowotnym charakterze.
  • 30.07.2025 07:05
Biurka elektryczne o prozdrowotnym charakterze

Meble biurowe powinna cechować ergonomia, jedynie wówczas praca w pozycji siedzącej będzie zdrowa dla pracownika biurowego. Bardzo ważne jest więc wyposażenie przestrzeni biurowej w biurka i krzesła o prozdrowotnym charakterze. Dużą popularnością cieszą się obecnie biurka elektryczne. Dlaczego warto zainwestować w tego typu mebel?

Charakterystyka biurek elektrycznych

Praca w pozycji siedzącej podczas wielogodzinnej zmiany u wielu osób powoduje wiele nieprzyjemnych dolegliwości – ból pleców, kręgosłupa, szyi, karku, głowy czy kończyn. Dodatkowo wiele osób zmaga się z uciążliwym puchnięciem nóg, powodującym dyskomfort. Aby uniknąć tego typu problemów, należy wyposażyć firmę w ergonomiczne meble biurowe. Świetnym rozwiązaniem cieszącym się coraz większą popularnością są biurka elektryczne. Zainteresowanie meblami tego typu wynika z ogromnej ilości zalet, jakie posiadają. Przede wszystkim biurka automatyczne uznawane są obecnie za najbardziej ergonomiczne.

Oznacza to, że nie znajdziemy na rynku mebli o bardziej prozdrowotnym charakterze. Biurka elektryczne pozwalają dostosować swoją wysokość do wzrostu oraz sposobu, w jaki siedzimy na krześle. Opcja ta pozwala utrzymać wygodną pozycję z ekranem komputera umieszczonym na wysokości oczu, swobodnie położonymi rękami na blacie, wyprostowanymi plecami oraz zachowanym kątem prostym pomiędzy ramieniem a przedramieniem. Taka postawa ma pozytywny wpływ na kręgosłup, który nie jest przeciążony. Poprawia się także ogólny komfort pracy, co ma bezpośredni wpływ na lepsze samopoczucie oraz większą wydajność. 

Zalety pracy w pozycji stojącej

Ogromną zaletą biurek elektrycznych jest możliwość pracy na stojąco, czyli w pozycji, która dla człowieka jest zdrowsza w porównaniu do pozycji siedzącej. Warto jednak zaznaczyć, że nigdy nie należy przesadzać w żadną stronę. Oznacza to, że nie powinniśmy ani siedzieć, ani stać przez cały dzień. Wystarczy jednak zaledwie od 15 do 20 minut dziennie pracy na stojąco, aby zauważyć tego pozytywny wpływ na zdrowie – m.in. odciążony jest kręgosłup, poprawia się krążenie krwi oraz mięśnie pobudzone są do pracy. Rynek biurek elektrycznych oferuje szeroką ofertę modeli, dzięki czemu możemy znaleźć mebel w pełni spełniający nasze oczekiwania. Nie należy jednak zapominać o fotelu. Krzesła biurowe powinny być wyposażone w wygodne siedzisko z regulacją wysokości, stabilny stelaż, oparcie, podłokietniki oraz podstawę na kółkach jeżdżących. Krzesło obrotowe dzięki swojej mobilności ułatwia przemieszczanie się wokół biurka.

Artykuł sponsorowany


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach