Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Misterium Męki Pańskiej w Łukawcu

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Strumień” oraz parafia pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu byli organizatorami Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Niedzielę Palmową (09.04) w Łukawcu.
Misterium Męki Pańskiej w Łukawcu

Do organizacji wydarzenia włączyli się mieszkańcy Gminy Wielkie Oczy, uczniowie Zespołu Szkół w Łukawcu oraz Centrum Kultury w Wielkich Oczach.

Ks. Paweł Głowik, wikariusz w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu oraz organizator wydarzenia w rozmowie z Anną Głowacką wyjaśnił, że pomysł na organizację misterium zaczerpnął od ks. Mateusza Furmaniaka.

POSŁUCHAJ

Mieszkańcy gminy wspólnie przygotowywali stroje oraz pracowali nad całą kompozycją sztuki pasyjnej.

POSŁUCHAJ

Udział w misterium był okazją do głębszego przygotowania się do nadchodzących wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

POSŁUCHAJ

O bezpieczeństwo w ruchu podczas wydarzenia dbali przedstawiciele Policji oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO