Celem akcji jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego, szczególnie pieszych i rowerzystów, na temat znaczenia elementów odblaskowych. W Krasnymstawie policjanci rozdali kilkaset odblasków mieszkańcom i uczniom oraz przeprowadzili spotkania edukacyjne. Więcej na ten temat mówi podkomisarz Anna Chuszcza z KPP w Krasnymstawie.
Kampania „Świeć przykładem – noś odblaski” będzie realizowana przez policjantów w całej Polsce do końca roku.
Jesień i zima to czas ograniczonej widoczności – przypominają funkcjonariusze. Pieszy w ciemnym ubraniu, poruszający się po nieoświetlonej drodze, widoczny jest dopiero z 30 metrów, natomiast z odblaskiem – nawet ze 150. Noszenie odblasków to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów prawa, ale przede wszystkim prosty i skuteczny sposób na ochronę życia i zdrowia.
Policjanci zwracają również uwagę na fakt, że odblaski są szczególnie ważne dla najmłodszych i seniorów, którzy należą do grup najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pamiętajmy: odblask to nie tylko gadżet. Noszenie odblasków to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim sposób na ochronę życia – podkreślają mundurowi. Szczególną uwagę zwracają na dzieci i osoby starsze, które są najbardziej narażone na wypadki.
Napisz komentarz
Komentarze