Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Wycieczki tematyczne po Zamościu

Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej zaprasza na cykl wycieczek tematycznych po Zamościu. Zwiedzanie naszego miasta w poszczególne dni jest bezpłatne!
Wycieczki tematyczne po Zamościu

W czasie zwiedzania uczestnicy dowiedzą się o naszym mieście i życiu mieszkańców na przestrzeni epok. Turyści i mieszkańcy zobaczą ciekawe miejsca Zamościa: Kościoły i zabytki Starego Miasta czy ścieżki, po których poruszał się poeta Bolesław Leśmian. Wszystkim chętnym przewodnicy zaprezentują także kulturę żydowską oraz motywy włoskie, z których słynie nasze miasto.
O terminach zbliżających się wycieczek, które będą odbywać się przy Fortecznym Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E o godz. 11.00 informuje Wojciech Sachajko, pracownik Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

POSŁUCHAJ

Zwiedzanie wraz z przewodnikiem jest bezpłatne, a liczba osób ograniczona. Jakie wymogi formalne należy spełnić, aby wziąć udział w wycieczkach po Zamościu?
POSŁUCHAJ

Pierwsze spotkanie zwiedzania Zamościa odbędzie się w niedzielę (23.04) o godz. 11.00, a wszyscy chętni będą mogli zobaczyć miejsca, które pełniły funkcję więzienne.
POSŁUCHAJ

W maju (21.05) drugim tematem spotkań będzie kultura żydowska w Zamościu.
POSŁUCHAJ

W czerwcu (18.06) zaprezentowana będzie architektura fortyfikacyjna i urbanistyczna, która zawiera motywy wloskie.
POSŁUCHAJ

W lipcu (16.07) tematem spotkań będzie "Zamość - miasto arkad" .Zamojski Ratusz otaczają podcienia oraz kolorowe kamieniczki z ciekawymi zdobieniami.
POSŁUCHAJ

W sierpniu (20.08) tematem wycieczki będzie handel i kupiectwo "Zamość - miasto na szlaku".
POSŁUCHAJ

We wrześniu (16.09) mieszkańcy i turyści będą zwiedzać wnętrza Kościołów Starego Miasta.
POSŁUCHAJ

W październiku (25.10) tematem wycieczki będą "Ścieżkami Bolesława Leśmiana
POSŁUCHAJ

Zapisy na poszczególne wycieczki oraz szczegóły dotyczące programu dostępne są w biurach Informacji Turystycznej oraz pod numerami telefonów:
(84) 639 22 92
(84) 538 17 33Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze