Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Julita Karolak  z Dereźni Solskiej najlepsza w województwie!

Julita Karolak, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, zdobyła I miejsce w etapie okręgowym XXXIII Olimpiady Zdrowia PCK w Lublinie. Tym samym awansowała do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Łodzi.
Julita Karolak  z Dereźni Solskiej najlepsza w województwie!

10 kwietnia br. w Centrum Pomocy Humanitarnej PCK w Lublinie odbył się etap okręgowy XXXIII Olimpiady Zdrowia PCK, zorganizowany przez Okręgowy Zarząd PCK w Lublinie. Znakomicie zaprezentowała się w nim Julita Karolak, uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej, która zdobyła I miejsce i awansowała do etapu centralnego.

Olimpiada Zdrowia PCK to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego (powiatowego), okręgowego (wojewódzkiego) oraz finału. Na każdym etapie uczestnicy rozwiązują test wiedzy obejmujący zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia, żywieniem i żywnością, aktywnością fizyczną, problematyką uzależnień, profilaktyką chorób, ochroną środowiska i ekologią, a także zdrowiem psychicznym.

Ponadto w etapie okręgowym i centralnym prezentują również autorskie działania prozdrowotne realizowane w środowisku lokalnym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło: „Zdrowie to nie tylko ciało, ale i umysł, czyli zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”. Julita przez dwa miesiące prowadziła kampanię edukacyjno-profilaktyczną pt. „Psychika młodych w cyfrowym świecie”, skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Jej działania zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową, podobnie jak wynik testu wiedzy, w którym zdobyła maksymalną liczbę punktów, co zostało szczególnie podkreślone przez organizatorów. Finał ogólnopolski olimpiady odbędzie się w dniach 15–17 maja w Łodzi. Wezmą w nim udział najlepsi uczestnicy z poszczególnych województw. Oprócz testu wiedzy (100 pytań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru) finaliści zaprezentują także swoje działania prozdrowotne. Sukces Julity Karolak to nie tylko indywidualne osiągnięcie, ale również powód do dumy dla szkoły, gminy Biłgoraj oraz całego powiatu biłgorajskiego.

Społeczność szkolna serdecznie gratuluje jej sukcesu i życzy powodzenia w finale ogólnopolskim!

/Inf. nadesłana: Małgorzata Palikot/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze