Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Znamy laureatów XII edycji konkursu poświęconego bł. Karolinie Kózkównie oraz św. Stanisławowi Kostce

KSM uczcił swoich patronów
Znamy laureatów XII edycji konkursu poświęconego bł. Karolinie Kózkównie oraz św. Stanisławowi Kostce

Autor: Katolickie Radio Zamość

W środę, 15 kwietnia 2026 roku, w Łabuniach odbył się finał XII edycji konkursu poświęconego bł. Karolinie Kózkównie oraz św. Stanisławowi Kostce. 

Konkurs rozpoczął się do wspólnej Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach. Mszy św. przewodniczył ks. bp Marian Rojek ordynariusz Diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wszystkich zebranych powitał proboszcz parafii ks. dr Andrzej Łuszcz.

W kategorii Szkół Podstawowych w konkursie wiedzy o bł. Karolinie i św. Stanisławie najlepszym okazał się Fryderyk Wachowicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych wygrała Nikola Zalewa z Technikum leśnego w Biłgoraju. Z laureatami rozmawiał Łukasz Kot.

Laureatów części poetyckiej przestawił ks. Mateusz Furmaniak, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Organizatorem wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, przy współpracy z lokalnymi instytucjami. Patronat medialny nad konkursem sprawowało Katolickie Radio Zamość.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze