Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Nowa hala sportowa w „Elektryku” już otwarta

To wydarzenie, na które czekały całe pokolenia uczniów i nauczycieli. We wtorek, 28 kwietnia, w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju uroczyście otwarto nowoczesną halę sportową – inwestycję, która diametralnie zmienia warunki kształcenia fizycznego w największej szkole zawodowej w regionie. Nowy obiekt to nie tylko odpowiedź na wieloletnie potrzeby blisko 1300 uczniów, ale także symbol skutecznej współpracy samorządu i instytucji rządowych.
Biłgoraj. Nowa hala sportowa w „Elektryku” już otwarta

O wieloletnich staraniach i realiach pracy bez odpowiedniej infrastruktury sportowej mówił jeden z inicjatorów budowy hali, nauczyciel wychowania fizycznego Mirosław Późniak:

Jak ogromną zmianę dla szkoły oznacza nowy obiekt i jakie daje możliwości uczniom – podkreślał dyrektor RCEZ Jarosław Dubiel:

O znaczeniu inwestycji dla całego powiatu i poprawie warunków nauki mówił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

Z kolei o długiej drodze do realizacji inwestycji i jej znaczeniu dla młodzieży mówiła wicestarosta Beata Strzałka:

Radości z nowej hali nie kryli sami uczniowie:

Oficjalne otwarcie hali miało uroczysty i podniosły charakter. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie. Podczas ceremonii nie zabrakło słów wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji. Szczególnym momentem była prezentacja przygotowana przez Mirosława Późniaka, ukazująca wieloletnią drogę od pierwszych pomysłów aż po zakończenie budowy.

Kulminacyjnym punktem było symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu, którego dokonał ks. Mateusz Januszewski. Wydarzenie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem hali i pierwszymi prezentacjami jej możliwości.

Nowo otwarta hala sportowa to nowoczesny obiekt o długości ponad 53 metrów i wysokości blisko 12 metrów, harmonijnie wkomponowany w istniejącą zabudowę szkoły. Jej sercem jest przestronna sala gimnastyczna wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy. W skład kompleksu wchodzą także: profesjonalna siłownia w podpiwniczeniu, nowoczesne zaplecze socjalne z szatniami i sanitariatami oraz pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego. Inwestycja objęła również zagospodarowanie terenu – powstały nowe parkingi, utwardzone place oraz zmodernizowana infrastruktura techniczna.

Całkowity koszt realizacji wyniósł ponad 8,2 mln zł, z czego aż około 94% stanowiły środki zewnętrzne – m.in. z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz programu „Sportowa Polska” Ministerstwa Sportu. Wkład własny powiatu biłgorajskiego wyniósł jedynie około 560 tys. zł. Nowa hala nie tylko poprawi komfort zajęć wychowania fizycznego, ale stanie się także miejscem rozwoju sportowych pasji, integracji młodzieży i ważnym punktem na mapie lokalnej społeczności.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach