Uroczystości jubileuszowe miały miejsce w poniedziałek (15.06) i rozpoczęły się od złożenia kwiatów w miejscu męczeńskiej śmierci bł. ks. Zygmunta Pisarskiego oraz pomordowanych wraz z nim Polaków i Ukraińców. O godzinie 10:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdeszynie, została odprawiona uroczysta Msza św. Kolejnym punktem poniedziałkowych obchodów był przemarsz „Szlakiem Pisarskiego” i złożenie kwiatów przy Tablicach Zasłużonych Mieszkańców Gdeszyna oraz odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy jubileuszowej, umieszczonej na ścianie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego. Tam odbyła się dalsza część uroczystości.
Relacja z uroczystości 15-lecia szkoły i stowarzyszenia w Gdeszynie
Mieszkańcy Gdeszyna wraz z uczniami tamtejszej szkoły, przedstawicielami duchowieństwa, samorządu i zaproszonych gości, świętowali 15-lecie powstania Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gdeszyńskiej oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego w Gdeszynie. Zapraszamy do wysłuchania szerszej relacji z tego wydarzenia.
- 17.06.2026 20:47

Powiązane galerie zdjęć:
Napisz komentarz
Komentarze