Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biszcza. Zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP

W niedzielę, 21 czerwca, na boisku BKS Albatros w Biszczy odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu czterech gmin: Biszcza, Księżpol, Potok Górny i Tarnogród. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Biszcza oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Biszczy i wzięło w nich udział 35 drużyn z jednostek OSP, w tym 4 drużyny żeńskie.
Biszcza. Zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP

Zawody zgromadziły druhów ochotników, ich rodziny, mieszkańców i kibiców, którzy z zainteresowaniem śledzili zmagania reprezentacji poszczególnych jednostek. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności przede wszystkim w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Jak podkreślali organizatorzy, zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do sprawdzenia sprawności, zgrania zespołów i strażackiego przygotowania. 

O znaczeniu zawodów sportowo-pożarniczych, przygotowaniach drużyn, sportowej rywalizacji oraz o tym, dlaczego to wydarzenie jest ważne nie tylko dla strażaków, ale i dla mieszkańców wszystkich czterech gmin, mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko:

Nie zabrakło emocji, dopingu i zdrowej rywalizacji, bo dla druhów z czterech gmin udział w zawodach to nie tylko prestiż, ale i efekt wielu godzin wspólnych treningów. Spotkanie w Biszczy miało również wymiar integracyjny – było okazją do spotkania strażaków ochotników z różnych miejscowości, wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania sportowych emocji.

Tegoroczne zawody odbyły się w Biszczy w ramach rotacyjnej organizacji wydarzenia przez cztery samorządy. Jak co roku, gospodarzem była jedna z gmin uczestniczących w strażackiej rywalizacji. Niedzielne zmagania pokazały, że druhowie OSP są nie tylko gotowi do służby, ale także doskonale przygotowani do wymagających konkurencji sportowo-pożarniczych. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.