Jak podkreśla Danuta Idzik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju, celem organizowanych od czterech lat wieczorków tanecznych jest aktywizacja seniorów, integracja mieszkańców oraz stworzenie otwartej przestrzeni do wspólnego spędzania czasu, w której każdy – niezależnie od wieku – może poczuć się częścią lokalnej wspólnoty:
Prezes biłgorajskiego UTW zapowiada, że tegoroczne lato upłynie pod znakiem siedmiu tanecznych spotkań na Placu Wolności, podczas których nie zabraknie nauki belgijki, muzyki na żywo, występów lokalnych artystów oraz kolejnych okazji do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców:
Inaugurację uświetniły występy lokalnych artystów, po których uczestnicy ruszyli do wspólnej zabawy tanecznej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji została belgijka – taniec integracyjny, który dzięki częstej zmianie partnerów pozwala dołączyć do zabawy każdemu, niezależnie od wieku czy doświadczenia.

Napisz komentarz
Komentarze