Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NATLENOWANI

05.05.2017 parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie

5 i 6 maja 2017 roku krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Buśnie.
05.05.2017 parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 maja krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie. Do tego wydarzenia poprzez rekolekcje przygotowywał miejscowych parafian ks. Piotr Jakubiak, wikariusz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.

POSŁUCHAJ

Proboszczem parafii w Buśnie jest ks. Andrzej Łuszcz, który opowiedział o tym, że pobyt krzyża św. Jana Pawła II jest szansą na odnowienie duchowe wszystkich parafian.

POSŁUCHAJ

O przygotowaniu do spotkania z krzyżem św. Jana Pawła II oraz o wspólnocie parafialnej powiedzieli mieszkańcy parafii pani Małgorzata i pan Piotr.

POSŁUCHAJ

Uroczystość uświetnił zespół Borowianki.

POSŁUCHAJ

  6 maja wielkopiątkowy krzyż św, Jana Pawła II rozpocznie nawiedzenie w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: super audycja:) @wjegoreku + @radiozamoscData dodania komentarza: 22.11.2023, 10:17Źródło komentarza: Wspólnota "W Jego Ręku" - budowanie relacji z Bogiem i ludźmiAutor komentarza: Paweł z parafi werbkowice.Treść komentarza: serdecznie pozdrawiam księdza proboszcza Stanisława.Data dodania komentarza: 21.11.2023, 19:55Źródło komentarza: Spotkania akademickie w BukowinieAutor komentarza: OjciecTreść komentarza: I tak trzymać! "Róbmy swoje " Nie bójmy się śmierci gdy idziemy kuniej z Tym który ja pokonała.Data dodania komentarza: 18.11.2023, 19:41Źródło komentarza: Wystarczy być...Autor komentarza: Dariusz FrógTreść komentarza: Piękne stroje ludowe .Data dodania komentarza: 17.11.2023, 16:37Źródło komentarza: Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A