Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 października 2025 12:22
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama NAJSAMPIERW BYLO SLOWO

Święcenia Diakonatu

Pięciu alumnów seminarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej przyjęło święcenia diakonatu. Uroczysta msza św., której przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, odbyła się w sobotę (6 maja) w katedrze zamojskiej. Uczestniczyli w niej oprócz kandydatów do diakonatu i ich bliskich również profesorowie, wychowawcy, proboszczowie.
Święcenia Diakonatu

W homilii biskup przypomniał, że powołanie jest łaską i darem, które należy przyjmować w pokorze. To zadanie, które przygotował swoim wybranym sam Bóg:

POSŁUCHAJ

Pasterz diecezji podkreślił też, że zamysł Boga względem każdego z nas jest doskonały, bo wynika z Jego doskonałej miłości. Dlatego Bogu warto zaufać całkowicie, bez lęku:

POSŁUCHAJ

Biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński udzielił święceń diakonatu pięciu alumnom naszego seminarium.
Są nimi:

1. Marcin Dańków - par. pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej

2. Mateusz Kopa - par. pw. św. Stanisława Bpa w Lubaczowie

3. Marcin Kornaga - par. pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie

4. Paweł Krzaczek - par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie

5. Marcin Serafin - par. pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.
 

Otoczmy diakonów modlitwą, prosząc dla nich o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek PodkościelnyAutor komentarza: PielgrzymTreść komentarza: O miłosierdzie boże nad Polską. O skuteczna obronę polskich granic. O pokój w Polsce, na Ukrainie I na całym świecie. Za ks.prymasa polski. Amen.Data dodania komentarza: 10.09.2025, 22:55Źródło komentarza: 4.04.2017 parafia pw. św. Brata Alberta w ZamościuAutor komentarza: Grażyna Amrosz-ŁomnickaTreść komentarza: Fantastyczny pomysł, który już widać, że się sprawdził. Byłam częścią tych spotkań w dawnych czasach. Wspaniały powrót do tradycji roztoczańskich ognisk, który czyni ten region jeszcze atrakcyjniejszym. Brawo za pomysł i organizację dla Karoliny Kukiełka i wszystkich zaangażowanych! Cudnie było!Data dodania komentarza: 1.09.2025, 07:36Źródło komentarza: Śpiewanie na polanie w Górecku StarymAutor komentarza: NikolaTreść komentarza: 👍🏾Data dodania komentarza: 7.08.2025, 18:11Źródło komentarza: "Dzień Dobra Caritas 2025"