Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie

„Jesteście pocałunkiem Boga” - powiedział podczas mszy św. w Kościele NSJ w Tomaszowie Lubelskim biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński do osób niepełnosprawnych podczas obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (10.05).
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie

W homilii podkreślił, że choroba dzieci, jest dla rodziców i opiekunów ciężkim, choć pięknym brzemieniem.

POSŁUCHAJ

Biskup Mariusz Leszczyński docenił pracę osób opiekujących się niepełnosprawnymi i zauważył, że osoby chore potrzebują ich pomocy i troski.

POSŁUCHAJ

Biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej zaznaczył, że wielokrotnie niepełnosprawnymi są osoby uważające się za zdrowe.

POSŁUCHAJ

Podczas mszy świętej I Komunię Świętą przyjęła czwórka niepełnosprawnych dzieci. Uroczystości zakończono w Tomaszowskim Domu Kultury koncertem w wykonaniu osób niepełnosprawnych.

Organizatorem obchodów było Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tomaszowie Lubelskim.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkoleAutor komentarza: ZamościaninTreść komentarza: Brawo Wirkowice!!!Data dodania komentarza: 20.05.2025, 22:03Źródło komentarza: Obchody 1000-lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: Agnieszka MarasTreść komentarza: Robercie jestem pełna podziwu dla ciebie. Życzę weny w dalszym pisaniu i wiele dobroci.Data dodania komentarza: 12.05.2025, 19:25Źródło komentarza: Robert Kulik