Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Biłgoraj. Wieczór autorski "Na paluszkach"

‘Na paluszkach’ – pod takim hasłem odbył się (28.05) wieczór autorski regionalnego poety i działacza kultury, Ryszarda Mazurka.
Biłgoraj. Wieczór autorski "Na paluszkach"

Ryszard Mazurek jest niezwykle skromną osobą. W rozmowie wyjaśnia, czym jest dla niego tworzenie poezji:

POSŁUCHAJ

Poeta podkreśla, że pisanie towarzyszy mu od lat dziecięcych:

POSŁUCHAJ

Wierszom poety wtórowały piosenki Ewy ‘Hebe’ Lembryk, również poetki, która wyjaśnia, dlaczego zależało jej, aby twórczość Ryszarda Mazurka ujrzała światło dzienne:

POSŁUCHAJ

Ryszard Mazurek przez wiele lat był zawodowym strażakiem  Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju. Obecnie mieszka w Nadrzeczu k/Biłgoraja, gdzie współtworzy Stowarzyszenie ‘Moje Nadrzecze’ oraz drużynę młodych strażaków, jest również jednym z inicjatorów ‘Dni Nadrzecza’, śpiewa w Chórze Męskim ‘Echo’ w Biłgoraju i Chórze Parafialnym w Korytkowie Dużym. 

Podczas wieczoru autorskiego nie zabrakło gratulacji i braw dla poety, a także podziękowań za jego twórczość od członków Stowarzyszenia ‘Moje Nadrzecze’, które wystosowało specjalny list gratulacyjny ‘Laurka dla Mazurka’. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III