Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 11:44
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju

Trwa wyścig kolarski

Na ulicach Zamościa oraz trasach naszego regionu w dalszym ciągu odbywa się 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski przyjaźni polsko – ukraińskiej, który składa się z VI etapów. Gościmy 80 kolarzy 'Orlików z 16 ekip z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Trwa wyścig kolarski

Wyścig prowadzony jest w następujących klasyfikacjach:
- indywidualnej generalna (żółta koszulka),
- najaktywniejszego kolarza (czerwona koszulka),
- górskiej (zielona koszulka),
- punktowej (biała koszulka),
- drużynowej (niebieska koszulka).

Wczoraj (01.06) w IV etapie wyścigu – kolarze pokonali łącznie ą 163 km. Natomiast dzisiaj (02.06.) utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy poruszający się w obrębie zamojskiej Starówki. Bowiem w V etapie ---kolarze będą mieli do przejechania trasę uliczną o długości  75 km. Rozpoczęcie wyścigu zaplanowano o godz. 17.00 z ul. Akademickiej w Zamościu. Będzie to 15 OKRĄŻEŃ po 5 km przez następujące ulice Zamościa: AKADEMICKA – PIŁSUDSKIEGO – SADOWA – DZIECI ZAMOJSZCZYZNY – SZCZEBRZESKA – PODGROBLE – KRÓLOWEJ JADWIGI – ZAMKOWA -AKADEMICKA.  Zakończenie przedostatniego etapu trasy zaplanowano ok. godz. 18.50 na ul. Akademickiej w Zamościu.

Z kolei jutro, w sobotę (03.06.) kolarzy czeka ostatni, VI etap wyścigu podczas, którego zawodnicy pokonają 144 km.Kierowcy mogą napotkać na utrudnienia w w ruchu drogowym ponieważ strat wyścigu zaplanowano o godz. 10.00 z Kalinowic, a następnie kolarze pojadą przez takie miejscowości jak: TOMASZÓW LUB./– SUSIEC – TOMASZÓW - – RACHANIE – ŁASZCZÓW- TYSZOWCE -KOMARÓW – ŁABUNIE – oraz ZAMOŚĆ. Pierwszych kolarzy na linii mety możemy spodziewać się ok. godz.13.30 na ul. Wyszyńskiego przy hotelu Jubilat w Zamościu.

Na trasie nad porządkiem i bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą policjanci. Apelujemy do kierowców aby w czasie zawodów zachowali szczególną ostrożność i ograniczyli prędkość jazdy umożliwiając wszystkim kolarzom bezpieczne ukończenie wyścigu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A