Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

02.06 parafia pw. św. Leonarda w Tyszowcach

2 i 3 czerwca krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii w Tyszowcach.
02.06 parafia pw. św. Leonarda w Tyszowcach

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem tego miejsca jest ks.Piotr Kawecki. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

POSŁUCHAJ

Podczas Mszy św. JE ks. bp Jan Śrutwa udzielił 60 młodym osobom sakramentu bierzmowania. O przygotowaniach do tego wydarzenia i znajomości wśród młodych postaci św. Jana Pawła II rozmawialiśmy z katechetką Dorotą Podgórską oraz bierzmowanymi: Wiktorią i Pawłem.

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Nawiedzenie krzyża w parafii Tyszowce jest ostatnią stacją w dekanacie tyszowieckim. W sobotę 3 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Łaszczów, w pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. św. Stanisława BM w Wiszniowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze