Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Pięciu nowych kapłanów w diecezji

W katedrze zamojskiej biskup diecezjalny Marian Rojek udzielił sakramentu święceń kapłańskich.
Pięciu nowych kapłanów w diecezji

Dziś (03.06) w roku Srebrnego Jubileuszu Diecezji Zamojsko-Lubacozwskiej diakoni Wyższego Seminarium Duchownego przyjęli z rąk biskupa diecezjalnego święcenia prezbiteratu. We wstępie do mszy św.  ordynariusz podkreślał, że jest to Eucharystia, w której przede wszystkim dziękujemy Bogu za tych, którzy odpowiedzieli na głos powołania.

POSŁUCHAJ

Biskup przywoływał postać Chrystusa jako Dobrego Pasterza wskazując, że powinien On być wzorem dla każdego kapłana.

POSŁUCHAJ

W homilii hierarcha przypominał także kandydatom do święceń, że kapłaństwo to decyzja angażująca na zawsze całe ich życie.

POSŁUCHAJ

Bp Rojek zwrócił też uwagę neoprezbiterom, że we wszystkich posługach duszpasterskich przez ich ręce będzie działał sam Chrystus – Dobry Pasterz.

POSŁUCHAJ

Nowo wyświęceni księża wyrażali wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszyli im w drodze do kapłaństwa. Podziękowania składał ks. Daniel Koper, który w imieniu neoprezbiterów prosił także o modlitwę.

POSŁUCHAJ

Od dziś Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma pięciu nowych kapłanów. Są nimi: ks. Michał Efner i ks. Dominik Osuchowski z parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu, ks. Daniel Koper z parafii w Majdanie Sopockim, ks. Marcin Lewczuk z parafii w Starym Zamościu oraz ks. Tomasz Żurawel z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Wśród nich jest trzechsetny ksiądz, wyświęcony dla naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze