Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Pięciu nowych kapłanów w diecezji

W katedrze zamojskiej biskup diecezjalny Marian Rojek udzielił sakramentu święceń kapłańskich.
Pięciu nowych kapłanów w diecezji

Dziś (03.06) w roku Srebrnego Jubileuszu Diecezji Zamojsko-Lubacozwskiej diakoni Wyższego Seminarium Duchownego przyjęli z rąk biskupa diecezjalnego święcenia prezbiteratu. We wstępie do mszy św.  ordynariusz podkreślał, że jest to Eucharystia, w której przede wszystkim dziękujemy Bogu za tych, którzy odpowiedzieli na głos powołania.

POSŁUCHAJ

Biskup przywoływał postać Chrystusa jako Dobrego Pasterza wskazując, że powinien On być wzorem dla każdego kapłana.

POSŁUCHAJ

W homilii hierarcha przypominał także kandydatom do święceń, że kapłaństwo to decyzja angażująca na zawsze całe ich życie.

POSŁUCHAJ

Bp Rojek zwrócił też uwagę neoprezbiterom, że we wszystkich posługach duszpasterskich przez ich ręce będzie działał sam Chrystus – Dobry Pasterz.

POSŁUCHAJ

Nowo wyświęceni księża wyrażali wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszyli im w drodze do kapłaństwa. Podziękowania składał ks. Daniel Koper, który w imieniu neoprezbiterów prosił także o modlitwę.

POSŁUCHAJ

Od dziś Diecezja Zamojsko-Lubaczowska ma pięciu nowych kapłanów. Są nimi: ks. Michał Efner i ks. Dominik Osuchowski z parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu, ks. Daniel Koper z parafii w Majdanie Sopockim, ks. Marcin Lewczuk z parafii w Starym Zamościu oraz ks. Tomasz Żurawel z parafii konkatedralnej w Lubaczowie. Wśród nich jest trzechsetny ksiądz, wyświęcony dla naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o neoprezbiterach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji