Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama naNOVO

Zlot szkolnych kół PTTK województwa lubelskiego w Dereźni

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni stał się w dniu 3 czerwca br. miejscem XVII Zlotu Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych Województwa Lubelskiego.
Zlot szkolnych kół PTTK województwa lubelskiego w Dereźni

Organizatorem tegorocznego zlotu był biłgorajski Oddział PTTK na czele z prezesem Marianem Kurzyną, który wyjaśnia, na czym polega cała inicjatywa: 

POSŁUCHAJ

Marian Kurzyna wyjaśnia również, jaki jest cel tych zlotów: 

POSŁUCHAJ

Pierwszy Zlot odbył się w Zamościu dnia 9 czerwca 2001r. i został zainicjowany przez Andrzeja Wasilewskiego, członka Zarządu Głównego PTTK i prezesa oddziału PTTK w Lublinie, który w rozmowie przedstawia początki zlotów: 

POSŁUCHAJ

Prezes Wasilewski dodaje, iż co roku motywem przewodnim zlotu jest jakaś postać lub wydarzenie: 

POSŁUCHAJ

Zlot rozpoczął się od zwiedzania wraz z wykwalifikowanymi przewodnikami PTTK Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, gdzie uczestnicy zlotu mieli okazję zobaczyć kościół parafialny, dawny klasztor franciszkański wraz z aulą, a także miejsce objawień - kapliczkę św. Marii Magdaleny z cudowną wodą. Następnie wszyscy udali się do szkoły w Dereźni, trzykilometrowym szlakiem zielonym im. Józefa Złotkiewicza. Tam nastąpiło uroczyste otwarcie zlotu, gdzie wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły w Dereźni, Zofia Bielak:

POSŁUCHAJ

W programie znalazła się  również prezentacja Szkolnych Kół Krajoznawczo - Turystycznych uczestniczących w Zlocie oraz program artystyczny w wykonaniu członków i sympatyków SKKT - PTTK przy ZSPiG w Dereźni. Nie zabrakło także ciepłych słów od przybyłych gości m.in. od współorganizatora wydarzenia, Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Rożyńskiego:

POSŁUCHAJ

Głos zabrał również Tadeusz Sobieszek, członek honorowy PTTK i przewodnik turystyczny:

POSŁUCHAJ

Po obiedzie wszyscy uczestnicy zlotu wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu Torfowiskowego ‘Obary’ w Puszczy Solskiej, zaś na zakończenie zlotu odbyło się turystyczne ognisko, spotkanie rekreacyjne, a na pożegnanie tradycyjna Iskierka.
 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III