Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:20
Reklama SADEX

04.06 Nabróż. Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

4 czerwca Krzyż Wielkopiątkowy św. Jana Pawła II nawiedził parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Nabrożu.
04.06 Nabróż. Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej

Nabożeństwu powitania krzyża i uroczystej mszy św. za parafian przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. Podczas Eucharystii 30 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. 

Ważnym wydarzeniem w tej liturgii był akt odczytania dekretu nadania świątyni tytułu Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu. Dokonał tego ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. 

NAGRANIE WIDEO: [KLIKNIJ TUTAJ]

Peregrynacja Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w parafii była okazją do spotkania i rozmowy o tajemnicy krzyża z proboszczem i parafianami:

1. ks. Jerzy Truś o historii parafii Nabróż:

POSŁUCHAJ

2. Stanisława Stawarz z d. Szatkowska urodziła się w Nabrożu i pamięta wiele wydarzeń z życia parafii, również te zapisane krwią na kartach historii:

POSŁUCHAJ

3. Wiesława Smyk-Piwko przybliżyła historię Starej Wsi, z której pochodzi:

POSŁUCHAJ


4. Stanisława Reder należy do Koła Żywego Różańca. Dla niej różaniec to szkoła Maryi:

POSŁUCHAJ

5. Beata Kopiec, dyrektor Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nabrożu-Kolonii:

POSŁUCHAJ

6. Grupa św. Jana Pawła II. Nauczaniem papieża Polaka żyją: Ewa Szczerbik i Małgorzata Malinowska:

POSŁUCHAJ

7. ks. Jerzy Truś o kulcie do wizerunku łaskami słynącego obrazu oraz różnych formach nabożeństw w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu:

POSŁUCHAJ


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu