Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Menstyl

XIII Turniej Wsi w Okrągłym

‘Spotkanie kultur’ – pod tym hasłem w dniu 4 czerwca odbył się XIII Turniej Wsi w Okrągłym. Jednocześnie, z racji przypadającego święta Zesłania Ducha Świętego czyli ‘Zielonych Świątek’ obchodzono również Święto Ludowe.
XIII Turniej Wsi w Okrągłym

W tym roku do rywalizacji stanęło pięć drużyn z miejscowości: Korczów, Sól, Okrągłe, Dereźnia oraz Wola Duża z Wolą Małą.

W rozmowie Wójt Gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński dziękował wszystkim drużynom, które w tym roku stanęły do rywalizacji:

POSŁUCHAJ

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Celina Skromak wyjaśniła, jaki jest główny cel Turnieju:

POSŁUCHAJ

Oprócz wesołej i kolorowej parady drużyn oraz barwnych, ciekawych strojów, miejscowości walczą ze sobą także w turnieju sportowym oraz w konkursie kulinarnym  na stoisko z najsmaczniejszymi potrawami tradycyjnej kuchni biłgorajskiej, które oceniają dwie niezależne od siebie komisje. 

Grupa gospodarzy z Okrągłego przedstawiła kulturę hiszpańską, o czym informuje sołtys wsi Okrągłe, Krystyna Różańska:

POSŁUCHAJ

Z kolei grupę z Korczowa można było poznać po afrykańskich rytmach i wspaniałych, egzotycznych strojach. Swoją grupę przedstawia sołtys Korczowa, Paulina Grabias:

POSŁUCHAJ

W konkursie kulinarnym III miejsce zajęła Sól, II – Okrągłe, zaś I miejsce Korczów. Z kolei w ogólnej klasyfikacji III miejsce przypadło Woli Dużej z Wolą Małą, II miejsce zajęła Dereźnia, zaś tytuł Supersołectwa bezkonkurencyjnie wywalczył afrykański Korczów.

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Biłgoraj, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Korczowie oraz Rada Sołecka wsi Okrągłe.  

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)