Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 września 2023 12:05
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama KARCZMA W DECHĘ

Kwietny Bieg w Krowicy Samej

We wtorek, 6 czerwca w Krowicy Samej został zorganizowany „Kwietny Bieg” upamiętniający osobę Ojca Świętego-Jana Pawła II i jego pierwszą pielgrzymkę do Ojczyzny, która odmieniła obliczę polskiej ziemi. Była przełomowym wydarzeniem w drodze Polski do wolności i demokracji.
Kwietny Bieg w Krowicy Samej

Już od kilku lat uczestnicy wydarzenia tradycyjnie spotykają się  przy miejscowej Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego, gdzie zorganizowany jest start. Formuła „Kwietnego Biegu” została poszerzona o rajd rowerowy i marsz Nordic Walking.  Przed wyruszeniem w trasę, która obecnie obejmuję drogę z Krowicy Samej do Kapliczki przy Pięciu Sosnach w Cetyni, wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać prezentacji dotyczących osoby Św. Jana Pawła II. Jak podkreśla Anna Janczura, Inspektor z Urzędu Gminy Lubaczów, rywalizacja sportowa nie jest najważniejszym aspektem tego wydarzenia.

POSŁUCHAJ

O idei „Kwietnego Biegu”  w rozmowie z Alicją Magura mówił również Wiesław Kapel, Wójt Gminy Lubaczów.

POSŁUCHAJ

Po pokonaniu wyznaczonej trasy i szczęśliwym dotarciu do mety na uczestników wydarzenia czekało wspólne biesiadowanie - poinformowała Maria Kowaliszyn, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej.

POSŁUCHAJ

Hasłem przewodnim tegorocznego biego-rajdu były słowa papieża Jana Pawła II - „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A