Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Tartak WOTYMA

Wizyta młodzieży KSM w Strasburgu

- laureatów Konkursu Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównej i Konkursu Biblijnego.
Wizyta młodzieży KSM w Strasburgu

Autor: zasoby prywatne ks. Stanisław Książek

Na początku roku szkolnego 2016/2017 Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej zorganizował po raz trzeci Diecezjalny Konkurs Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie „Wierność bł. Karoliny Kózki”. Po przebiegu etapu szkolnego, a następnie rejonowego i diecezjalnego zostali wyłonieni zwycięzcy tegoż konkursu. Oprócz cennych nagród rzeczowych oraz dwudniowej pielgrzymki do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie najlepsi uczniowie z kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczyli w pięciodniowym wyjeździe studyjnym do Strasburga w dniach 10-14 czerwca 2017 r., jako główna nagroda konkursowa.

W wyjeździe uczestniczyły jeszcze trzy osoby z Hrubieszowa, Zamościa i Obszy jako nagroda za udział i wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym jak również za zaangażowanie w życie szkoły, działalność charytatywną, kulturalną i patriotyczną oraz zaangażowanie w życie parafialne poprzez działalność w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Grupa młodzieży z opiekunem ks. Stanisławem, Asystentem Diecezjalnym KSM, zwiedziła Strasburg wraz z wizytą na trybunach sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, miasteczko Innenheim, w którym uczestnicy byli zakwaterowani, a w drodze powrotnej miasta niemieckiego Heidelbergu słynącego ze znanego uniwersytetu.

Miłym akcentem pobytu w Strasburgu była kolacja w Restaurant Le Gruber z Panem Europosłem prof. Mirosławem Piotrowskim, któremu zawdzięczamy cały sponsorowany wyjazd i pobyt.

Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie o bł. Karolinie i św. Stanisławie Kostce i zdobywanie cennych nagród. Konkurs rozpocznie się we wrześniu roku szkolnego 2017/2018. Tym wydarzeniem rozpoczniemy obchody 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki (1568-2018) patrona KSM oraz 25–lecie istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo dobry pomysł. Ja z pewnością chętnie posłucham. Pozdrowienia dla ks. Mateusza i całej redakcji KRZ!Data dodania komentarza: 21.12.2025, 16:31Źródło komentarza: Rekolekcje adwentowe "ostatniej szansy" 2025Autor komentarza: Krystyna PiotrowskaTreść komentarza: Maja jesteś wielka❤️moja, tak trzymajData dodania komentarza: 9.12.2025, 10:39Źródło komentarza: Maja PiotrowskaAutor komentarza: Prezes ZamToP-u K.M.Treść komentarza: ZamToP idzie dalej z pomysłem ochrony ptaków w zimie w miastach regionu. Proponujemy ( poprzez wysłanie pism do UM) aby w parkach miejskich zainstalować stojące, duże karmniki. Spacerowicze (a szczególnie dzieci) będą mogli przynieść i złożyć tam karmę , jabłka, orzechy, słoninkę. Będzie to czysta edukacja- czynna ochrona przyrody. Daj Bóg aby to był zwyczaj młodego pokolenia odwiedzającego park w zimie. Służby miejskie także mogą uzupełniać takie puste karmniki.Data dodania komentarza: 8.12.2025, 23:38Źródło komentarza: Akcja Karmnik organizowana przez Zamojskie Towarzystwo PrzyrodniczeAutor komentarza: SłuchaczTreść komentarza: Daj Boże więcej tak młodych organistów z takim wyczuciem sprawy jak Pani KarolinaData dodania komentarza: 22.11.2025, 17:57Źródło komentarza: Karolina SokółAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)