Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:48
Reklama

Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę

Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polsce uzależnionych od alkoholu jest około osiemset tysięcy osób, a w sposób szkodliwy pije trzy miliony osób.
Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę

Podczas zakończonej 36 Narodowej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę biskupi zaapelowali o połączenie działań rodzin, Kościoła i państwa w walce z plagą alkoholizmu.
Na ten aspekt zwrócił uwagę prymas Wojciech Polak.

POSŁUCHAJ

Abp Wojciech Polak powiedział, że Kościół także jest odpowiedzialny za naukę trzeźwości.

POSŁUCHAJ

Pielgrzymka to modlitewny etap Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jego studyjna część będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we wrześniu. Tam zostanie przedstawiony Narodowy Program Walki z Alkoholizmem. Jego głównym założeniem jest współpraca rodzin, Kościół i Państwa- dodaje biskup Tadeusz Bronakowski kierujący Zespołem do spraw Apostolstwa Trzeźwości w Episkopacie Polski

POSŁUCHAJ

Podczas pielgrzymki jej uczestnicy mogli spotkać się z autorem książki „Rozwinąć skrzydła” ks. Grzeogrzem Polokiem. Książka jest głównie o problemach DDA.
 

POSŁUCHAJ

Pielgrzymka na Jasną Górę należy do najważniejszych wydarzeń w Duszpasterstwie Trzeźwości w Polsce. Jest okazją do spotkania się wielu osób, rodzin i środowisk zaangażowanych w pomoc uzależnionym w Polsce. Przez dwa dni jej uczestnicy brali udział w modlitwach i konferencjach poświęconych wychodzeniu z alkoholizmu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A