Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie

Na torze nartorolkowym w Tomaszowie Lubelskim (14-15.05) odbyły się Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim.
Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie

Organizatorem  zawodów  pod  patronatem i na zlecenie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich był TUKS ,,Roztocze" Rollerblade Tomaszów Lubelski. Zawody można  było przeprowadzić  dzięki  pomocy  Miasta  Tomaszów Lubelski, Starostwa  Powiatowego w  Tomaszowie  Lubelskim i  Polskiego Związku Sportów  Wrotkarskich. Całą obsługę sędziowską, obsługę techniczną i organizacyjną  zabezpieczyli  rodzice, działacze  i  trenerzy  TUKS Roztocze Rollerbale  Tomaszów Lubelski, którzy  całość imprezy  poprowadzili   w  formie  wolontariatu. Imprezę  wsparły swoimi działania instytucje  miejskie : OSIR Tomasovia, MSD i PGKiM. Zawody odbyły się przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Okazało się  że  wszyscy  wykazali się  wielkim profesjonalizmem i  obyło się bez  przykrych  w  tym sporcie upadków. Prezes  Polskiego Związku Sportów  Wrotkarskich, Bartosz Pisarek  na  zakończenie imprezy podziękował za  doskonałą organizację i serdeczność. W  ceremonii  nagradzania  wzięli  udział Wiceburmistrz Miasta Tomaszów Lubelski - Tadeusz Wagner i Wicestarosta Powiatu - Jerzy Wereszczak. O  skali  imprezy świadczą  cyfry :    
- wystartowało 250 zawodników – wydano 250 chipów, 750 numerów, 3000 agrafek ,
- odbyło się 260 biegów
- rozdano 330 medali (110 konkurencji)
- wydrukowano i rozdano 660 dyplomów  (pierwsze 6 miejsc) w  110 konkurencjach
- rozdano za sztafety i klasyfikację wielobojową 54 puchary
- 10 sędziów , 8-12 rodziców i działaczy TUKS Roztocze, którzy w formie wolontariatu wspomogli organizację zawodów,
- wydano uczestnikom w  formie  posiłku regeneracyjnego 400 paluszków mięsnych, 400 kiełbasek i 200 sztuk kaszanek upieczonych na grillu.

Zawody  zgromadziły  najlepsze kluby i  zawodników  z całego kraju . Były  to  zawody klasyfikacyjne do  Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy  juniorów  i  seniorów  w Herde (lipiec)  i do najbliższych zawodów Pucharu Europy w Gerze.
Dobrze  zaprezentowali się w tych  zawodach zawodnicy gospodarza zawodów TUKS ,,Roztocze”, a szczególnie indywidualni medaliści Mistrzostw Polski :

Chłopcy:
- Szymon Sikora – 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy medal indywidualnie i brązowy medal w sztafecie.
- Tomasz Krawczyk - brązowy medal w sztafecie.
- Jan Żółkiewski - brązowy medal w sztafecie.
- Karol Teterycz – 1 srebrny medal
- Emil Pleskacz – 2 srebrne, 1 brązowy medal  indywidualnie i złoty medal w sztafecie /1 miejsce w klasyfikacji generalnej/.
- Jakub Ferenc – 1 złoty medal indywidualnie i złoty medal w sztafecie.
- Dawid Ciećko – 1 złoty medal indywidualnie i złoty medal w sztafecie.
- Bartosz Cielniak – brązowy medal w sztafecie.
- Michał Gumieniak -  brązowy medal w sztafecie.
- Jakub Juzeluk - brązowy medal w sztafecie.
- Rafał Putkowski - srebrny medal w sztafecie.
- Kajetan Kulczyński - srebrny medal w sztafecie.
- Kamil Putkowski - srebrny medal w sztafecie.

Dziewczęta:
- Monika Mazurkiewicz – 2 złote medale i 2 brązowe medale indywidualnie i srebrny medal w sztafecie.
- Katarzyna Sendecka – 2 brązowe medale indywidualnie i srebrny medal w sztafecie.
- Monika Skinder – 1 złoty i 3 srebrne medale indywidualnie i złoty medal w sztafecie.
- Magdalena Kuśmierz – 2 brązowe medale indywidualnie i złoty medal w sztafecie.
- Anna Berezecka – 1 brązowy medal indywidualnie i złoty medal w sztafecie.
- Weronika Nieścior – zloty medal w sztafecie.
- Karina Probola – 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal indywidualnie i srebrny medal w sztafecie.
- Wiktoria Lewko – srebrny medal w sztafecie.
- Kamila Harbuz – srebrny medal w sztafecie.

Na wyróżnienie zasługują również zawodnicy którzy w młodszych kategoriach uplasowali się na  miejscach I-III, a byli nimi:
Damian Muca / 4 złote medale/ ,
Daniel Mróz / 3 srebrne i 1 brązowy medal/,
Szymon Niewczas /1 srebrny i 3 brązowe medale/,
Oskar Gumieniak /4 złote medale/,
Michał Bartmański /4 brązowe medale/,
Filip Mazurek /1 srebrny medal/,
Weronika Juzeluk /1 srebrny medal/,
Matylda Kamińska /2 złote medale/,
Patrycja Chmielewska /3 brązowe medale/,
Amelia Nowak /1 brązowy medal/,
Szymon Bełz - srebrny medal w sztafecie,
Maciej Dubas - srebrny medal w sztafecie,
Michał Nizio – brązowy medal indywidulanie, srebrny medal w sztafecie.


Łącznie  klub TUKS Roztocze we  wszystkich kategoriach wiekowych zdobył w Ulicznych Mistrzostwach Polski 63 medale w tym: 20 złotych, 18 srebrnych i 25  brązowe.
Więcej informacji [kliknij tutaj]
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach