Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 05:23
Reklama SIG Zamość

23.06 Chodywańce. Parafia pw. Narodzenia NMP

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa krzyż św. Jana Pawła II rozpoczął nawiedzenie parafii w Chodywańcach.
23.06 Chodywańce. Parafia pw. Narodzenia NMP

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 23 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Narodzenia NMP w Chodywańcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Proboszczem tego miejsca jest ks.Gabriel Cisek. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

POSŁUCHAJ

Parafię w Chodywańcach tworzą ludzie pobożni, rozmodleni i rozśpiewani. Chętnie angażują się w pracę przy kościele i w różne inicjatywy duszpasterskie. Potwierdza to pani Zofia Malinowska.

POSŁUCHAJ

Nawiedzenie krzyża w parafii Chodywańce jest ostatnią stacją w dekanacie tarnoszyńskim. W sobotę 24 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Tomaszów Południe, a pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Jarczowie.

 

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

 
 

W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem tego miejsca jest ks.Piotr Kawecki. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu