Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

23.06 Chodywańce. Parafia pw. Narodzenia NMP

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa krzyż św. Jana Pawła II rozpoczął nawiedzenie parafii w Chodywańcach.
23.06 Chodywańce. Parafia pw. Narodzenia NMP

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 23 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. Narodzenia NMP w Chodywańcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Proboszczem tego miejsca jest ks.Gabriel Cisek. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

POSŁUCHAJ

Parafię w Chodywańcach tworzą ludzie pobożni, rozmodleni i rozśpiewani. Chętnie angażują się w pracę przy kościele i w różne inicjatywy duszpasterskie. Potwierdza to pani Zofia Malinowska.

POSŁUCHAJ

Nawiedzenie krzyża w parafii Chodywańce jest ostatnią stacją w dekanacie tarnoszyńskim. W sobotę 24 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Tomaszów Południe, a pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Jarczowie.

 

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji.

 
 

W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Leonarda w Tyszowcach. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył biskup senior Jan Śrutwa. Proboszczem tego miejsca jest ks.Piotr Kawecki. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania i przygotowaniach do nawiedzenia krzyża.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A